تاریخ : سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ 12 ذو الحجة 1445 Tuesday, 18 June , 2024
3

فرماندار همدان : طرح نهضت ملی مسکن در نقاط مختلفی از شهر همدان اجرا می شود / ثبت نام کنندگان واجد شرایط مشخص شود

  • کد خبر : 3477
  • ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۱
فرماندار همدان :  طرح نهضت ملی مسکن در نقاط مختلفی از شهر همدان اجرا می شود / ثبت نام کنندگان واجد شرایط مشخص شود

‍ فرماندار همدان :

طرح نهضت ملی مسکن در نقاط مختلفی از شهر همدان اجرا می شود / ثبت نام کنندگان واجد شرایط مشخص شود

فرماندار همدان از اجرای طرح نهضت ملی مسکن در نقاط مختلفی از شهر همدان خبرداد و گفت : هم اکنون ۱۱ هکتار از اراضی حصار حاج شمسعلی جهت این امر مشخص و به پیمانکار معرفی شده و همچنان جانمایی مناسب برای اجرای پروژه های این طرح در دیگر نقاط شهر ادامه دارد

 

به گزارش الوند _فرماندار همدان در جلسه هماهنگی طرح نهضت ملی مسکن این شهرستان اظهار داشت : با توجه به ثبت نام قابل توجه متقاضیان این طرح در شهر همدان باید هرچه سریعتر نسبت به بررسی مدارک و مشخص شدن واجدین شرایط اقدام شود.

محمد علی محمدی افزود : طبیعتا برخی از ثبت نام کنندگان ممکن است فاقد شرایط این طرح باشندکه ضمن تعیین تکلیف آنها کار اجرایی متناسب با تعداد متقاضیان واجد شرایط پیش خواهد رفت.

وی از اجرای طرح نهضت ملی مسکن در نقاط مختلفی از شهر همدان خبرداد و اظهار کرد : هم اکنون ۱۱ هکتار از اراضی حصار حاج شمسعلی در نظر گرفته و به پیمانکار معرفی شده و همچنان جانمایی مناسب برای اجرای پروژه های این طرح در دیگر نقاط شهر ادامه دارد.

فرماندار همدان با اشاره به ضرورت هم افزایی همه دستگاههای اجرایی و نهادهای مسئول در جهت اجرای طرح نهضت ملی مسکن افزود : اراضی الحاق شده به شهر همدان نیز در حال عملیات نقشه برداری، بررسی مستثنیات و انجام سایر موارد حقوقی و قانونی است.

وی تصریح کرد : در محدوه های الحاقی به شهر همدان حق مالکیت افرادی که اسناد قانونی در دست دارند به رسمیت شناخته می شود و قرار نیست حق و حقوق کسی پایمال شود.

محمدی یاد آور شد : همواره برخی از سودجویان نسبت به اراضی ملی و منابع طبیعی دست اندازی می کنند و با سوء استفاده از تقاضای مردم در بحث زمین و مسکن با استناد به اسناد غیر رسمی و عادی نسبت به فروش زمین ها بطور غیر قانونی اقدام می کنند که لازم است هموار خریداران ضمن استعلامات قانونی به این مهم توجه کنند تا متضرر نشوند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان نیز از ثبت نام حدود ۴۶ هزار متقاضی مسکن در شهر همدان خبر داد و گفت : ضمن ملاحظه سرانه و کاربری های مورد نیاز برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن بنا داریم بنحوی کار انجام شود که همه خدمات و کاربری های مورد نیاز پیش بینی شود.

عزیزاله یوسفی افزود : کمیته ای متشکل از کارشناسان ذیربط به منظور پیگیری امور طرح نهضت ملی مسکن در همدان تشکیل شده است و انتظار داریم همه دستگاههای ذیربط در این خصوص همکاری لازم را معمول نمایند.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=3477