تاریخ : جمعه, ۲۲ تیر , ۱۴۰۳ 6 محرم 1446 Friday, 12 July , 2024
1

فرماندار همدان : ضعف اعتقادات مذهبی موجب افزایش آسیبهای اجتماعی میشود/ معتادان متجاهر امنیت روانی و فضای عمومی شهر را به خطر می اندازند

  • کد خبر : 2833
  • ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۷
فرماندار همدان : ضعف اعتقادات مذهبی موجب افزایش آسیبهای اجتماعی میشود/ معتادان متجاهر امنیت روانی و فضای عمومی شهر را به خطر می اندازند

فرماندار همدان :

ضعف اعتقادات مذهبی موجب افزایش آسیبهای اجتماعی میشود/ معتادان متجاهر امنیت روانی و فضای عمومی شهر را به خطر می اندازند

فرماندار همدان با بیان اینکه ضعف اعتقادات مذهبی با افزایش آسیبهای اجتماعی ارتباط مستقیم دارد، گفت : لازم است ضمن تبیین آثار مخرب این بلای خانمان سوز در جامعه به افزایش مهارتهای فردی، اجتماعی و تقویت اعتقادات در فرزندان بیش از پیش توجه شود.

 

 

به گزارش الوند_ محمد علی محمدی در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان همدان گفت : همه دستگاههای اجرایی و تشکلهای مردمی باید برای پیشگیری از اعتیاد برنامه داشته باشند و از ظرفیت های موجود بطورکامل استفاده کنند.

وی با  اشاره به اینکه در این شورا گزارشهای آماری ملاک نیست، افزود: باید ضمن عبور از مسایل تئوری و آمارها در این جلسات  در راستای برنامه های مشخص و عملیاتی شدن امور پیشگیرانه پیش برویم.

فرماندار شهرستان همدان با اشاره به اجرای بند بند طرح ساماندهی معتادان متجاهر تصریح کرد: معتادان متجاهر امنیت روانی و فضای عمومی شهر را به خطر می اندازند و مشاهده اینگونه افراد با وضعیت ظاهری و رفتاری نامطلوب در شان مردم همدان و جامعه ما نیست.

وی  گفت : بسیاری از ظرفیتهای موجود ما از جمله مراکز ورزشی و فرهنگی آنطور که باید در دسترس عموم قرار نمی گیرد و با بهانه های واگذاری به بخش خصوصی، خراب شدن امکانات و دیگر موارد استفاده حداقلی داریم.

محمدی اضافه کرد : مراکز ورزشی، پایگاههای سلامت اجتماعی، مدارس، مساجد، کانونها و حسینیه ها همه و همه باید در حداکثر ساعات برنامه ریزی و برای مردم قابل استفاده باشد تا شهر دچار رخوت و این آسیبهای اجتماعی نشود.

فرماندار همدان با اشاره به لزوم همکاری با شهرداری در احداث و مدیریت گرمخانه ویژه افراد فاقد سرپناه موقت اظهار کرد : فرهنگ سراهای در اختیار مدیریت شهری نیز از جمله مراکزی است که باید با برنامه ریزی و پویایی کامل فعال باشند.

وی یادآور شد : ضعف اعتقادات مذهبی با افزایش آسیبهای اجتماعی بویژه اعتیاد رابطه مستقیم دارد و لازم است ضمن تبیین آثار مخرب این بلای خانمان سوز در جامعه به افزایش مهارتهای فردی، اجتماعی و تقویت اعتقادات در فرزندان بیش از پیش توجه شود.

محمد علی محمدی فراهم نمودن زیرساختها و پیش بینی برنامه های مفرح و سالم را از جمله ضرورت های مورد نیاز جوانان و نوجوانان دانست و گفت : در جلسات اتی این شورا دستگاههای اجرایی عضو برنامه های مشخص خود را در این راستا اعلام کنند.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=2833

برچسب ها