تاریخ : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ 16 ذو الحجة 1445 Saturday, 22 June , 2024
1

تایید صلاحیت بیش از ۹۰ درصد داوطلبان شوراها در شهرستان همدان

  • کد خبر : 1056
  • ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۲
تایید صلاحیت بیش از ۹۰ درصد داوطلبان شوراها در شهرستان همدان

تایید صلاحیت بیش از ۹۰درصد دواطلبان شوراها در شهرستان همدان

فرماندار همدان از تایید صلاحیت بیش از ۹۰ درصد داوطلبان شوراهای اسلامی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش فرین_محمد علی محمدی با بیان اینکه فرایندهای پیش بینی شده در تقویم انتخابات تاکنون در ستاد انتخابات شهرستان همدان در موعد مقرر و برابر قانون به انجام رسیده است گفت : ۴۱۷ نفر در این دوره از انتخابات برای عضویت در شوراهای اسلامی شهرهای شهرستان همدان ثبت نام کردند

 

فرماندار همدان با اشاره به افزایش حدود ۶ درصدی داوطلبان ثبت نامی ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر در شهرستان همدان نسبت به دوره قبل افزود : در نتیجه بررسی صلاحیت داوطلبان شوراهای اسلامی شهر در هیات اجرایی و نظارت شهرستان همدان صلاحیت بیش از ۹۰ درصد داوطلبان مورد تایید قرار گرفت و مراتب تایید و رد صلاحیت داوطلبان در اجرای ماده ۵۳ آیین نامه اجرایی انتخابات ۸ اردیبهشت به داوطلبان ابلاغ شد.

محمدی با بیان اینکه تاکنون ۱۸ داوطلب انتخابات شوراها در شهرستان همدان انصراف داده اند اضافه کرد : پس از رسیدگی به شکایت داوطلبان رد صلاحیت شده در هیات نظارت استان و هیات مرکزی نظارت لیست نهایی نامزدها طبق ماده۵۴ قانون انتخابات و ماده ۵۶ آیین نامه اجرایی از ۱۷ تا ۱۹ خرداد ماه منتشر خواهد شد.

رئیس هیات اجرایی انتخابات شهرستان همدان از بازنگری در جانمایی شعب اخذ رای خبر داد و اظهار کرد : با بهره گیری از نرم افزار GIS و بازدیدهای کارشناسی میدانی جانمایی شعب اخذ رای با احتساب پراکندگی مناسب با اقتضای مکانی و جمعیتی، در دسترس بودن، پوشش خدمات ارتباطی و امنیت شعب مورد بازنگری قرار گرفته است.

فرماندار همدان افزود : با توجه به شرایط فعلی و شیوع ویروس کرونا برخورداری از فضای فیزیکی با متراژ مناسب، ورودی های متعدد، امکان تهویه مناسب هوا و رعایت فاصله گذاری نیز در بازنگری شعب اخذ رای مد نظر قرار گرفته است.

محمدی با اشاره به برگزاری الکترونیک انتخابات شوراها در شهرستان همدان افزود : برگزاری الکترونیک انتخابات شوراها در ۸ کلان‌شهر و ۱۶ مرکز استان از جمله همدان در دستور کار قرار دارد و در این راستا زیر ساختهای مورد نیاز پیش بینی شده است.

وی با تاکید بر آموزش کیفی مجریان انتخابات تصریح کرد : عملکرد نمایندگان فرماندار در دوره های قبلی انتخابات مورد ارزیابی قرار گرفته و صرفا از افراد توانمند با تجربه و مورد اعتماد عمومی در این راستا استفاده می شود .

فرماندار همدان با بیان اینکه ۶۱۶ داوطلب شورای روستا در شهرستان همدان ثبت نام کردند افزود : ۶۸ درصد داوطلبان شوراهای روستاهای بخش مرکزی و ۵۰ درصد داوطلبان شوراهای روستاهای بخش شراء برای نخستین بار پا به این عرصه گذاشته اند و فاقد سابقه عضویت در ادوار گذشته شوراهای اسلامی هستند.

محمد علی محمدی یادآور شد : زیر ساختهای لازم به منظور برگزاری هر چه با شکوه تر انتخابات در شهرستان همدان فراهم شده است و به یاری خدا شاهد حماسه ای با شکوه در انتخابات پیش رو باشیم.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=1056

برچسب ها