تاریخ : سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ 12 ذو الحجة 1445 Tuesday, 18 June , 2024
1

فرماندار همدان : شرایط ازدواج باید برای جوانان تسهیل شود

  • کد خبر : 5390
  • ۲۵ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۳
فرماندار همدان :  شرایط ازدواج باید برای جوانان تسهیل شود

فرماندار همدان :
شرایط ازدواج باید برای جوانان تسهیل شود

فرماندار همدان با اشاره به اینکه شرایط ازدواج باید برای جوانان تسهیل شود،گفت: با رایزنی و فراهم نمودن کاهش هزینه های ثبت، پذیرایی، تزئینات و سایر ملزومات می توان شرایط ازدواج جوانان را آسان کرد.

 

به گزارش الوند _ محمد علی محمدی در شورای هماهنگی وقایع حیاتی شهرستان همدان با تاکید بر ضرورت تسهیل شرایط ازدواج برای جوانان گفت : ازدواج بعنوان واقعه مقدس، خاطره انگیز و شیرین برای جوانان باید رقم بخورد و نباید انتظار داشته باشیم جوان ما از آرزوهای بحق خود در این زمینه بواسطه تحمل مخارج سنگین صرف نظر کند.

وی همکاری متولیان فرهنگی، اصناف، مراکز ذیربط و تشکلهای غیر دولتی را در این راستا بسیار قابل توجه دانست و افزود : با رایزنی و فراهم نمودن کاهش هزینه های ثبت، پذیرایی، تزئینات و سایر ملزومات باید برای جوانان شرایط ازدواج را آسان کنیم.

فرماندار همدان با تاکید بر ضرورت ثبت بهنگام وقایع حیاتی یادآور شد : آرامستانها در روستاها با مسئولیت شوراهای اسلامی و دهیاری روستا اداره می شود و در این آرامستانها صرفا خاکسپاری افراد بومی روستا مجاز است.

محمدی همچنین خواستار نظارت دقیق اوقاف و امور خیریه بر دفن اموات در آرامستان باغ بهشت همدان شد و تصریح کرد : استقرار روحانی در آرامستان صرفا به منظور ادای فریضه نماز میت نیست و بر کل فرایند خاکسپاری اموات باید نظارت شرعی و قانونی اعمال شود.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=5390