تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ 7 محرم 1446 Saturday, 13 July , 2024
2

فرماندار همدان خواستار شد :  تسریع آب منطقه ای در اجرای طرح تامین ضربتی آب شهر همدان 

  • کد خبر : 1141
  • ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۳
فرماندار همدان خواستار شد :     تسریع آب منطقه ای در اجرای طرح تامین ضربتی آب شهر همدان 

فرماندار همدان خواستار شد:
تسریع آب منطقه ای در اجرای طرح تامین ضربتی آب شهر همدان

به گزارش فرین _فرماندار همدان در شورای حفاطت از منابع آب این شهرستان با اشاره به جلسات و هماهنگی های قبلی انجام شده در خصوص اجرای طرح تامین ضربتی آب شهر همدان گفت : با توجه به کاهش نزولات آسمانی و منابع آب در اختیار طرح تامین ضربتی آب شرب شهر همدان در دستور کار آب منطقه ای استان قرار گرفت

 

وی افزود : در این راستا با همکاری شرکت آبفا ۷ حلقه چاه جدید حفر شد و انتقال آب از این چاهها، رودخانه دره مرادبیک و چاه های اجاره ای بخش خصوصی بعنوان یک طرح ضربتی مد نظر قرار گرفت و با حمایت استاندار محترم بخشی از اعتبارات مورد نیاز آن تامین شد.

 

محمد علی محمدی با تاکید بر تسریع آب منطقه ای استان در اجرای این طرح یادآور شد : با توجه به آخرین مصوبات و هماهنگی های انجام شده ضرورت دارد کار اجرایی این طرح آغاز شود و آب منطقه ای باید در این خصوص پاسخگو باشد.

 

فرماندار همدان با اشاره به جدیت موضوع تامین آب شرب مرکز استان تصریح کرد : تاخیر در اجرای این طرح می تواند جمعیت ۷۰۰ هزار نفری شهر همدان را از اوخر فصل تابستان با مشکل قطعی مکرر آب مواجه کند.

 

وی افزود : شرکت آب و فاضلاب همدان نیز باید متناسب با حجم فرسودگی شبکه توزیع آب شرب شهر همدان برنامه مشخصی برای اصلاح شبکه داشته باشد.

 

محمدی با قدردانی از زحمات و همکاری مدیر عامل شرکت آبفا استان اضافه کرد : رفع مشکل آب شرب تعدادی از روستاهای تحت پوشش خدمات شرکت آبفا شهرستان با زمانبندی مشخص انجام می پذیرد.

 

فرماندار همدان یادآورشد: شرکت آب و فاضلاب برای ارایه خدمات و فروش انشعاب در روستاهای فاقد پوشش خدماتی این شرکت آمادگی دارد و این مهم نیازمند همکاری و اقدام از سوی روستائیان می باشد.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=1141