تاریخ : پنج شنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳ 19 محرم 1446 Thursday, 25 July , 2024
2

فرماندار همدان : استفاده از نسل جوان در عرصه های مختلف ،امید و انگیزه را در جوانان تقویت کرده و موجب پیشبرد امور می‌شود

  • کد خبر : 2092
  • ۱۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۲
فرماندار همدان :  استفاده از نسل جوان در عرصه های مختلف ،امید و انگیزه را در جوانان تقویت کرده و موجب پیشبرد امور می‌شود

فرماندار همدان :

استفاده از نسل جوان در عرصه های مختلف ،امید و انگیزه را در جوانان تقویت کرده و موجب پیشبرد امور می‌شود

همدان _ الوند _ محمد علی محمدی در ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان همدان گفت : در شهرستان همدان از ظرفیتهای قابل توجهی برخورداریم که باید برای جوانان مورد استفاده قرار گیرد .

 

وی جوانان مستعد و با انگیزه را فرصتی برای بهره گیری و پیشبرد امور دانست و تصریح کرد : در مقابل این وضعیت رها شدن و بی برنامگی در حوزه جوانان یک تهدید بزرگ است.

فرماندار همدان با اشاره به درخشش جوانان ایران در دوران دفاع مقدس یادآور شد : در عرصه دفاع مقدس جوانان ما خوش درخشیدند و ثابت کردند بسیاری از مهمترین امور را می توانند بخوبی مدیریت کنند و بنحو احسن به سرانجام برسانند.

وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری و توجه به جوانان در بیانیه گام دوم انقلاب افزود : با فراهم نمودن شرایط ورود جوانان به میدان عمل و اجرا در عرصه های مختلف خون جدید در شریان انقلاب جاری خواهد شد.

محمدی با تاکید بر ضرورت بهره گیری از جوانان در مقام عمل و توجه به تجارب پیشکسوتان اظهار کرد : نگاه به جوانان باید وسیع و فراگیر باشد و با پرهیز از قشری نگری در بر گیرنده همه اندیشه ها باشد.

فرماندار شهرستان همدان اشتغال را مهمترین دغدغه جوانان دانست و افزود : نسبت به مسایل جوانان نباید بی تفاوت باشیم و رفع مشکل اشتغال جوانان نسبت به برنامه ریزی به منظور اوقات فراغت آنها ارجحیت دارد.

وی با اشاره به تعداد قابل توجه جوانان فارغ التحصیل فاقد مهارت و مدارج تحصیلی مورد نیاز خاطر نشان کرد : آموزشهای حفظ محور، توجه صرف به کسب مدرک و تمایل به اشتغال در بخش دولتی از جمله آسیبهای فارغ التحصیلان جوان ما است .

محمدی اضافه کرد : هنوز بسیاری از جوانان ما علیرغم کسب مدارک تحصیلی کارشناسی و بعضا بالاتر مهارتهای زندگی، شغلی و عمومی را فرا نگرفته اند حتی گاهی جوان تحصیلکرده ما در نوشتن یک متن و درخواست اداری مشکل دارد.

فرماندار همدان گفت : حسب فرمایشات مقام معظم رهبری توجه به جوانان در دولت سیزدهم سپردن امور به جوانان مد نظر قرار گرفته و همه دستگاههای اجرایی ذیربط در کنار متولیان امور جوانان باید در این راستا کوشا باشند.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=2092

برچسب ها