تاریخ : جمعه, ۲۹ تیر , ۱۴۰۳ 13 محرم 1446 Friday, 19 July , 2024
2

فرماندار تویسرکان: عادی سازی روابط ترفندی برای به حاشیه بردن و از اولویت انداختن مسله فلسطین است/علم و ایمان دو عنصر اصلی تمدن اسلامی هستند/ ۴۱پروژه در راستای توسعه شهرستان اولویت بندی و احصا شده است

  • کد خبر : 3644
  • ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۱
فرماندار تویسرکان: عادی سازی روابط ترفندی برای به حاشیه بردن و از اولویت انداختن مسله فلسطین است/علم و ایمان دو عنصر اصلی تمدن اسلامی هستند/ ۴۱پروژه در راستای توسعه شهرستان اولویت بندی و احصا شده است

فرماندار تویسرکان:
عادی سازی روابط ترفندی برای به حاشیه بردن و از اولویت انداختن مسله فلسطین است/علم و ایمان دو عنصر اصلی تمدن اسلامی هستند/ ۴۱پروژه در راستای توسعه شهرستان اولویت بندی و احصا شده است

فرماندار تویسرکان با اشاره اینکه نقطه مطلوب در بیانیه گام دوم انقلاب ،ایجاد یک تمدن اسلامی است،از علم و ایمان به عنوان دو عنصر اصلی در ایجاد و بقای آن نام برد.

 

به گزارش الوند، حسین افشاری در مراسم روز قدس اظهار داشت:امسال پس از گذشت دو سال با تدابیر بسیار ارزنده دولت سیزدهم در واکسیناسیون گسترده و عمومی در سطح جامعه که به ایمنی جمعی منجر شد شاهد حضور حماسی هموطنان در بیش از ۹۰۰ شهر ایران اسلامی برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین هستیم که پیامی بسیار روحیه بخش برای جبهه مقاومت است .

وی افزود:بیش از ۷۰ سال است یک کشور اسلامی بر اساس یه توطئه ننگین توسط جبهه استکبار و در رأس آن انگلیس خبیث مورد اشغال قرار گرفته و موجب شده یک ملت مظلوم از خانه و کاشانه خود آواره شوند و هنوز هم پس از گذشت سالها در اردوگاه هایی کشورهای همسایه زندگی کنند.

افشاری اضافه کرد: طی سال های اخیر دشمن با تلاش برای عادی سازی این موضوع و برقراری ارتباط با کشورهای همسایه سعی کرده است موضوع فلسطین را از اولویت جهان اسلام خارج کند.

فرماندار تویسرکان در ادامه با اشاره اینکه نقطه مطلوب در بیانیه گام دوم انقلاب ،ایجاد یک تمدن اسلامی است،از علم و ایمان به عنوان دو عنصر اصلی در ایجاد و بقای آن نام برد و گفت: به تعبیر
شهید مطهری ،سر سلسله جنبان نهضت های اصلاحی طی ۱۵۰ سال گذشته ، نهضت سید جمال الدین اسدآبادی است، که این سید بزرگوار از عدل به عنوان استوار کننده حکومت و همچنین علم را زنده کننده ملت دانسته است.

 

نماینده عالی دولت در شهرستان تویسرکان خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری در سخنان خود بارها بر جایگاه و اهمیت علم در تمدن سازی تاکید نموده و بیان می فرمایند تا زنده هستم و نفس می کشم از جریان و نهضت علمی کشور دفاع می میکنم که خود از اهمیت این مقوله حکایت میکند.

وی یادآور شد: به برکت انقلاب اسلامی اکنون در میان ۲۰۰ کشور جهان درجایگاه علمی ۱۴ تا ۱۶ به صورت متغیر هستیم همچنانکه در برخی از حوزه ها جز شش کشور برتر و در شتاب علمی نیز در رتبه اول قرار داریم .

فرماندار تویسرکان در ادامه از احصا ۴۱پروژه اولویت دار جهت توسعه این شهرستان خبرداد و گفت: برخی از این پروژه ها شامل طرح های نیمه تمام بوده و بعضی نیز مانند کنار گذر شهر با توجه به گذر زمان اجرای آن جهت کاستن از بار ترافیکی استارت خورده است.

وی جذب یک سرمایه گذار خارجی با سرمایه‌گذاری بیش از ۲۵۰ میلیارد تومان و ۲ میلیون دلار در منطقه شهرک صنعتی فرسفج برای ایجاد صنایع تبدیلی کشاورزی و افزایش ارزش افزوده باغی شهرستان را از دیگر اقدامات انجام گرفته ذکر کرد‌

افشاری بیان داشت: تلاش داریم تا با ارتقاء سهمیه اشتغال شهرستان به ۱۸۰۰ نفردر سال جاری گام های اساسی برای ایجاد شغل و درآمد ثابت برای شهروندان تویسرکانی برداشته شود که تحقق این امر همت شبانه روزی را می‌طلبد.

 

به گفته این مقام دولتی تا کنون ۴۶۰۰نفر در طرح نهضت ملی مسکن در این شهرستان ثبت نام کرده‌اند که ۲۳۶۰نفر واجد شرایط شناخته شده اند که برای اجرای این طرح ۲۴هکتار زمین آماده، تسطیح و نقشه برداری آن در حال انجام است.

 

وی در پایان رمز تحقق اهداف و برنامه های دولت را همراهی و همکاری مردم برشمرد و گفت: هر کجا مردم در هر عرصه ای ورود پیدا کرده اند شاهد موفقیت و فرجام ورای تصور بوده ایم چرا که سرمایه اصلی و پشتوانه این نظام همین مردم هستند

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=3644