تاریخ : سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ 12 ذو الحجة 1445 Tuesday, 18 June , 2024
0

فرماندار اسدآباد: هزار دانش آموز اسدآبادی دز اول واکسن خود را دریافت کردند/برپایی هرگونه موکب و ایستگاه صلواتی متفرقه و متمرکز ممنوع است

  • کد خبر : 1854
  • ۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۱
فرماندار اسدآباد:  هزار دانش آموز اسدآبادی دز اول واکسن خود را دریافت کردند/برپایی هرگونه موکب و ایستگاه صلواتی متفرقه و متمرکز ممنوع است

فرماندار اسدآباد:

هزار دانش آموز اسدآبادی دز اول واکسن خود را دریافت کردند/برپایی هرگونه موکب و ایستگاه صلواتی متفرقه و متمرکز ممنوع است

فرماندار اسدآباد با اشاره به تعداد چهار هزار نفر دانش اسدآبادی در رده سنی ۱۵ تا ۱۸ سال گفت :از ابتدای طرح واکسیناسیون دانش آموزان بالای ۱۵ سال در چند روز گذشته یک هزار نفر از دانش آموزان اسدآبادی واکسن دُز اول خود را دریافت کردند.

 

همدان _ الوند _ سعید کتابی در ستاد مدیریت پیشگیری از کرونا اسد آباد اظهار داشت:در حال حاضر خوشبختانه هیچ گونه مشکلی در بحث واکسن دانش آموزان و دیگر رده‌های سنی شهرستان وجود ندارد و واکسیناسیون دانش آموزان در سالن شهید راحمی مرکز تجمیعی واکسن در حال انجام است که برای بازگشایی مدارس باید با اقناع سازی دیگر دانش آموزان را هم  به تسریع در روند دریافت واکسن ترغیب کرد.

 

وی اضافه کرد:در حال حاضر فعالیت آموزش حضوری ۹۲ مدرسه ابتدایی روستایی با کلاس‌های زیر ۱۵ نفر و تعدادی از مدارس متوسطه اول و دوم روستایی به جزء مدارس روستاهای بزرگ سطح شهرستان از سوم مهر ماه  آغاز شده است.

 

 

کتابی با بیان اینکه مدارس با دانش‌آموزان بالای۳۰۰ نفر شهرستان در نیمه آبان ماه با اتمام واکسیناسیون بازگشایی می‌شوند، تصریح کرد: برخی از مدارس زیر ۳۰۰نفر شهرستان هم از هفته سوم مهر ماه فعالیت آموزش حضوری خود را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بر اساس دستورالعمل اعلام شده وزارت آموزش و پرورش آغاز می‌کنند.

 

وی در ادامه  از آغاز طرح واکسیناسیون خانه به خانه در سطح روستاهای این شهرستان خبر داد و یادآور شد:در حال حاضر در شهرستان  در بحث طرح مدیریت کرونا با شرایط مرتبط با رنگ بندی نارنجی ساری و جاری بوده و  باید  بر همین اساس مشاغل  محدودیت های کرونایی  را رعایت کنند .

 

کتابی در ادامه با اشاره به مراسم اربعین  تصریح کرد: در رابطه با مراسمات اربعین کلیه دستورالعمل های مربوط به مراسمات محرم رعایت و اجرایی خواهد شد و باید در مراسمات به رعایت فاصله گذاری اجتماعی ،برگزاری مراسمات در فضای باز با کمترین زمان ،استفاده از ماسک توجه ویژه شود.

 

وی همچنین با بیان اینکه در بحث برپایی موکب‌ها تابع سیاست های ستاد اربعین استان هستیم گفت: برپایی هرگونه موکب و ایستگاه صلواتی متفرقه و متمرکز ممنوع بوده و هیچ موکب متمرکز نیز بدون مجوز و یا اعلام ستاد اربعین  اجازه فعالیت ندارد.

 

فرماندار اسدآباد یاد آور شد: برای برپایی موکب متمرکز در مسیر برگشت زائران عتبات عالیات باید نسبت به کسب مجوز از ستاد اربعین اقدام شود و در صورت موافقت نسبت به برپایی یک مورد موکب متمرکز در شهرستان اقدام خواهیم کرد و قبل از اعلام موافقت ستاد اربعین برنامه ریزی ها برای جانمایی ،رعایت پروتکل ها در موکب مورد نظر پیش بینی  خواهد شد.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=1854

برچسب ها