تاریخ : سه شنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۳ 21 ذو القعدة 1445 Tuesday, 28 May , 2024
1

فرماندار اسدآباد : شوراها نماد دموکراسی و مردم سالاری دینی در نظام جمهوری اسلامی هستند

  • کد خبر : 1039
  • ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۷
فرماندار اسدآباد : شوراها نماد دموکراسی و مردم سالاری دینی در نظام جمهوری اسلامی هستند

فرماندار اسدآباد:

شوراها نماد دموکراسی و مردم سالاری دینی در نظام جمهوری اسلامی هستند

فرماندار اسد آباد گفت : شوراها نماد دموکراسی و مردم سالاری دینی در نظام جمهوری اسلامی هستند ودر هر جا که شوراها به خوبی فعالیت داشته اند شاهد رشد و توسعه آن شهر و روستا بوده ایم و این امر نشان از نقش بی بدیل شوراها دارد

 

به گزارش فرین _سعید کتابی در جلسه با اعضای شورای اسلامی شهر اسدآباد به مناسبت فرارسیدن سالروز تاسیس شورای اسلامی شهر و روستا اظهار کرد: در حال حاضر ۲۲ سال از عمر شوراها می گذرد و در طی این مدت قطعا شوراها به بلوغ کامل رسیده اند و جایگاه و ماهیت خود را پیدا کرده اند و افرادی که به عنوان شورا داوطلب شده و در معرض آزمون و انتخاب مردم قرار می گیرند بدون شک افرادی شجاع و قابل تحسین هستند.

وی تصریح کرد: کمبود اعتبارات ، مطالبات مردم و شیوع کرونا ،وظایف شوراها را دوچندان و سخت تر کرده که این امر جای تقدیر از شوراهای اسلامی شهر و روستا دارد.

 

فرماندار اسد آباد در ادامه با بیان اینکه در سه نقطه شهری و تمام روستاهای اسدآباد انتخابات شوراها برگزار خواهد شد و سه نقطه شهری و تمام روستاهای اسدآباد از نظر ثبت نام به حد نصاب خود رسیده اند خاطر نشان کرد:در این دوره از ثبت نام شوراها تمایل ثبت نام افراد جوان و جدید چشمگیر بود که این امر در دوره های قبل بی سابقه بوده است.

کتابی ادامه داد :در این دوره از ثبت نام شوراهای اسلامی روستایی شهرستان ۶۸ درصد داوطلبان جدید بوده اند و ۶۱ درصد آنان زیر ۵۰ سال سن داشته اند که این امر نشانه اتفاق های خوبی در روند رشد و شکوفایی شوراهای اسلامی روستایی است.

فرماندار اسدآباد یادآور شد : هیچ یک از دستگاه های اجرایی و اداری نباید شوراها را رقیب خود ببینند بلکه باید به آنان به عنوان یک رفیق ،همراه و یک باز بنگریم .

وی همچنین با بیان اینکه بر اساس آمار ۶۱ درصد داوطلبان ثبت نام شوراهای اسلامی سه نقطه شهری اسدآباد و آجین و پالیز شهرستان زیر ۴۰ سال سن دارند اظهار کرد:خوشبختانه اقبال جوانان به حضور و شرکت برای ششمین دوره شوراهای اسلامی در شهرستان بالا بوده است.

کتابی اضافه کرد:از شوراهای اسلامی شهر و روستای اسدآباد در خواست داریم طی ۳ماه نیم باقی مانده از عمر شوراهای اسلامی پنجمین دوره تا آخرین ساعت و لحظه کارها و وظایف خود را با قوت ادامه داده و پیگیر باشند و همچنان وظیفه قانونی خود را به نحو احسن انجام دهند.

وی با تاکید بر ترغیب و تشویق جامعه توسط شوراها به مشارکت و حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای و انتخابات گفت: انتخابات عالی‌ترین مظهر حضور مردم در عرصه سیاسی و مهم‌ترین مجرای تحقق حاکمیت مردم است و توسعه جوامع با مشارکت مردم و احساس مسئولیت شهروندان به‌دست می‌آید.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=1039

برچسب ها