تاریخ : پنج شنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳ 19 محرم 1446 Thursday, 25 July , 2024
1

فرماندار اسدآباد: ذوب آهن غرب کشور تا پایان شهریور به چرخه تولید بازمی گردد

  • کد خبر : 1188
  • ۰۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۷
فرماندار اسدآباد: ذوب آهن غرب کشور تا پایان شهریور به چرخه تولید بازمی گردد

فرماندار اسدآباد:

ذوب آهن غرب کشور تا پایان شهریور به چرخه تولید بازمی گردد

فرماندار اسدآباد با اشاره به اینکه ذوب آهن غرب کشور به بخش خصوصی جدیدی واگذار شده است، گفت: با واگذاری این طرح صنعتی بزرگ به بخش خصوصی جدید تا پایان شهریورماه پس از ۲۶ سال انتظار طرح فوق با تولید فرو منگنز به چرخه تولید باز خواهد گشت.

 

همدان _فرین _سعید کتابی سه شنبه ۴ خردادماه در بازدید از طرح ذوب آهن اسدآباد واقع در منطقه چهاردولی شهرستان، اظهار کرد: این طرح در سال ۹۰ با تولید شمش چدن افتتاح و راه اندازی شد که بعد از  گذشت سه ماه به علت عدم صرفه اقتصادی  شمش چدن برای تغییر خط تولید طرح از شمش چدن به فرومنگنز و دیگر مشکلات تعطیل و راکد شد.

وی با بیان اینکه با پیگیری های لازم استاندار محترم همدان و نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی در حال حاضر طرح فوق به سرمایه گذاری بخش خصوصی جدیدی به نام شرکت برسم لعل اسدآباد واگذار شده است، تصریح کرد: بنا بر قول مساعد سرمایه گذار بخش خصوصی طرح ذوب آهن غرب کشور تا پایان شهریور ماه افتتاح می شود و به چرخه تولید باز خواهد گشت.

کتابی تعداد اشتغال مستقیم طرح را ۱۰۰ تا ۲۰۰ نفر و اشتغال غیر مسقیم طرح را ۷۰۰ نفر برشمرد و یاد آور شد:در سال اول طرح ذوب آهن شهرستان اقدام به تولید ۱۰۰ هزار تن محصول فرومنگنز خواهد داشت که در سال آینده میزان تولید سالیانه طرح به ۲۵۰ هزار تن افزایش خواهد یافت.

وی خاطر نشان کرد:در این طرح بخش خصوصی جدید سه طرح شامل ذوب آهن ،تولید آهن اسفنجی از گندله موجود شرکت صبا نور و نیز طرح زینتر پلن (تبدیل پودر منگنز به کلوخ ) را در برنامه دارد.

فرماندار اسدآباد در ادامه تصریح کرد:در حال حاضر در شهرستان اسدآباد ۳۰ تا ۴۰ واحد تولیدی تعطیل شناسایی شده که بازگشت به چرخه تولید این واحدها از اولویت های برنامه سال جاری در راستای تحقق شعار سال خواهد بود.

 

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=1188

برچسب ها