تاریخ : جمعه, ۲۹ تیر , ۱۴۰۳ 13 محرم 1446 Friday, 19 July , 2024
0

فاز اول طرح انتقال آب به دریاچه ارومیه تا پایان سال افتتاح می‌شود

  • کد خبر : 6347
  • ۲۶ دی ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۸
فاز اول طرح انتقال آب به دریاچه ارومیه تا پایان سال افتتاح می‌شود

فاز اول طرح انتقال آب به دریاچه ارومیه تا پایان سال افتتاح می‌شود

استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به توجه ویژه دولت سیزدهم و شخص رییس جمهور  به احیای دریاچه ارومیه، گفت: فاز نخست طرح کلی انتقال آب از جنوب استان به پیکره دریاچه تا پایان سال به بهره برداری می‌رسد.

 

به گزارش الوند _ محمد صادق معتمدیان در حاشیه بازدید از محل اتصال کانال انتقال آب سد کانی سیب به رودخانه گدار بیان کرد: در فاز اول که امسال به بهره برداری می‌رسد، ۳۰۰ میلیون متر مکعب و در فاز دوم که ۶ تا هفت ماه پس از مرحله اول زمان می‌برد، ۱۸۰ میلیون متر مکعب آب رهاسازی خواهد شد.

وی اضافه کرد: در مرحله سوم نیز ۱۲۰ میلیون مترمکعب رهاسازی می‌شود که مطالعات آن انجام شده و واگذاری به پیمانکار در دستور کار وزارت نیرو قرار دارد تا زودتر انجام شود.

دبیر کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه با تاکید براینکه بحث دریاچه ارومیه از جمله مهمترین مشکلات زیست محیطی در کشور محسوب می‌شود، اظهار کرد: از همان ابتدا و ماه‌های اول شروع به کار دولت سیزدهم، شخص رییس جمهور محترم توجه ویژه‌ای به موضوع داشت و در نهایت با توجه به ساختار و مسئولیت هایی که واگذار شد، کارها سرعت بیشتری به خود گرفت.

وی‌ در رابطه با خط انتقال آب به دریاچه ارومیه گفت: پس از تونل ۳۶ کیلومتری انتقال آب، یک خط انتقال بتنی ۱۱ کیلومتری نیز آب را وارد رودخانه گدار می‌کند که همگی تا پایان امسال به اتمام می‌رسد.

 

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=6347