تاریخ : سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳ 8 شوال 1445 Tuesday, 16 April , 2024
0

فاز اول سامانه گرمسیری تا شهریور امسال تکمیل و به‌بهره‌برداری می رسد  

  • کد خبر : 7507
  • ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۷
فاز اول سامانه گرمسیری تا شهریور امسال تکمیل و به‌بهره‌برداری می رسد   

فاز اول سامانه گرمسیری تا شهریور امسال تکمیل و به‌بهره‌برداری می رسد

 

استاندار ایلام گفت : تا قبل از شهریور ماه امسال فاز اول سامانه گرمسیری اتمام و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد که با افتتاح فاز اول، بخش قابل توجهی از زمین‌های کشاورزی مشروب و علاوه بر ایجاد اشتغال، حوزه کشت و زراعت استان نیز ارتقا می‌یابد.

 

به گزارش الوند _ حسن بهرام‌نیا شامگاه شنبه ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲در نشست با معاونین و مدیران ستادی استانداری ایلام که در سالن جلسات شهید ملکشاهی استانداری ایلام برگزار شد،بیان داشت: عملکرد چهار معاونت استانداری ایلام در سال گذشته عملکرد قابل قبولی بوده که نتیجه این عملکرد در سال گذشته منجر به دستیابی استان ایلام به رتبه‌های برتر در حوزه‌های مختلف شد.

 

وی اظهار کرد: یکی از مهمترین این دستاوردها در حوزه اربعین است بطوری‌ که استان ایلام در بین ۳۱ ستاد اربعین کشور و پنج استان هدف، موفق به کسب رتبه نخست شد ضمن اینکه در حوزه اشتغال نیز استان ایلام مقام اول را در سطح کشور کسب کرد.

 

بهرام نیا ادامه داد: علاوه بر این موارد، در حوزه کاهش مرگ و میر ناشی از تصادفات جاده‌ای نیز استان ایلام حائز مقام اول در سطح کشور شد و در حوزه مدیریت منابع و نیروی انسانی نیز رتبه خوبی به دست آمد که این موفقیت‌ها در سایه همکاری و تلاش همه جانبه معاونین و مدیران کل ستادی استانداری و دستگاه‌های اجرایی با وحدت نظر و عملکرد جهادگونه بدست آمده است.

 

وی با بیان اینکه در راستای خدمت به مردم خستگی و شب و روز معنا ندارد، پاکدستی را از مهمترین ویژگی یک مدیر عنوان کرد و یادآور شد: مدیران با همین رویکرد تلاش کردند و در مجموع رتبه‌های خوبی در مقیاس ملی بدست آمد که جای قدردانی دارد.

 

استاندار ایلام همچنین با اشاره به میزان اعتبارات این استان گفت: اعتبارات سفر استانی به میزان دو هزار میلیارد تومان بود که با رایزنی‌های صورت گرفته این میزان در متمم سفر اول به ۸۰۰ میلیارد تومان و در متمم سفر دوم به میزان یک هزار و ۴۵۵ میلیارد تومان و در مجموع به بیش از چهار هزار میلیارد تومان رسید.

 

وی تصریح کرد: یکی از مهمترین رویکردهای دولت سیزدهم در استان ایلام، اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام است و با در نظر گرفتن اعتبارات قابل ملاحظه، در تلاش هستیم تا پروژه‌های ۲۰ ساله را به سرانجام برسانیم که تکمیل پروژه های ایستگاه پمپاژ آب از مصادیق آن است و از مجموع ۱۹ ایستگاه پمپاژ آب، تعداد ۵ ایستگاه در سال گذشته مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

 

نماینده عالی دولت در استان ایلام خاطرنشان کرد: در همین رابطه و تا نیمه اول سال جاری حدود ۷۰ پروژه نیمه‌تمام با اعتبار بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان به سرانجام می رسند که در نوع خود بی‌نظیر است. به همه مدیران تأکید شده که هیچ پروژه‌ای کلنگ زنی نشود، مگر آنکه اعتبار آن تامین شده باشد؛ به همین منظور و به زودی سد «گدارخوش» با حضور مقامات کشوری کلنگ زنی می‌شود.

 

دکتر بهرام‌نیا با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در حوزه تقسیمات کشوری نیز گفت: با شروع به کار دولت مردمی ایران قوی و بعد از پیگیری‌های فراوان در قالب یک فرآیند و پس از بررسی همه شاخص‌های مورد نیاز و اعزام تیم‌های ویژه از مرکز برای بررسی، در نهایت دهستان «آسمان‌آباد» به بخش ارتقاء یافت و نتیجه این تلاش و پیگیری‌های پیاپی و مستمر طی هفته گذشته این دستاورد بصورت رسمی ابلاغ شد. اخیرا نیز «دشت‌عباس» شهرستان دهلران به شهر ارتقاء یافت که موجب خوشحالی مردم این منطقه شد.

 

 

استاندار ایلام با بیان اینکه برجسته‌سازی نقاط قوت در راستای امیدآفرینی در جامعه از اولویت‌های اساسی است، گفت: تا قبل از شهریور ماه امسال فاز اول سامانه گرمسیری اتمام و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد که با افتتاح فاز اول، بخش قابل توجهی از زمین‌های کشاورزی مشروب و علاوه بر ایجاد اشتغال، حوزه کشت و زراعت استان نیز ارتقا می‌یابد.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=7507