تاریخ : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ 16 ذو الحجة 1445 Saturday, 22 June , 2024
0

عزم مسولان کردستانی برای تبدیل شدن این استان به پاک‌ترین استان کشور در حوزه اعتیاد

  • کد خبر : 6260
  • ۱۹ دی ۱۴۰۱ - ۰:۳۹
عزم مسولان کردستانی برای تبدیل شدن این استان به پاک‌ترین استان کشور در حوزه اعتیاد

عزم مسولان کردستانی برای تبدیل شدن این استان به پاک‌ترین استان کشور در حوزه اعتیاد

استاندار کردستان راه اندازی مرکز ماده ۱۶سنندج را گامی بلند در جهت جمع آوری معتادان متجاهر در سطح شهرهای این استان عنوان کرد و گفت:  همه مسولان باید همت خود را به کار گیرند تا کردستان  تبدیل به پاکترین استان کشور در حوزه اعتیاد شود.

به گزارش الوند _ اسماعیل زارعی کوشا در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کردستان و در بازدید از مرکز  ترک  اعتیاد در بهاران سنندج بیان داشت: باید تلاش کنیم که با ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و مهارت آموزی به معتادان، راه برگشت آنان به اعتیاد را سد و انگیزه تلاش و زندگی را در میان این افراد تقویت کنیم.

وی  با ابراز خشنودی از احداث مرکز ماده ۱۶ در سنندج که برای درمان ، بهبودی ونگهداری معتادان ایجاد شده است، افزود:ظرفیت بسیار مناسبی در مرکز استان ایجاد شده و در فاز بعدی باید زنجیره تکمیلی این مجموعه را که به امر مهارت آموزی اختصاص دارد فعال کنیم.

زارعی کوشا همچنین ضمن تقدیر از همکاری دستگاه‌های مختلف و همت شهرداری سنندج در احداث این مرکز بر استفاده از ظرفیت کامل این مجموعه تاکید کرد و گفت:احداث مرکز ماده ۱۶ علاوه بر اینکه خدمتی ماندگار و موفق در جهت رفع یک معضل اجتماعی به شمار می‌رود نمونه‌ای از همدلی و همکاری میان دستگاه‌ها است.

استاندار کردستان با بیان اینکه مجموعه مرکز ترک اعتیاد سنندج تا سه برابر قابل افزایش است، عنوان کرد:با راه اندازی این مرکز دیگر نباید شاهد حضور هیچ معتاد متجاهری در سطح شهرهای استان باشیم و همه همت خود را باید به کار بگیریم تا کردستان را تبدیل به پاکترین استان کشور کنیم.

زارعی کوشا همچنین بر اطلاع رسانی برای جذب و استفاده از ظرفیت خیرین برای بالابردن کیفیت خدمات قابل ارائه در این مرکز  و بر تشکیل کمیته ماده ۱۶ به قید فوریت تاکید کرد

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=6260

برچسب ها