تاریخ : جمعه, ۲۲ تیر , ۱۴۰۳ 6 محرم 1446 Friday, 12 July , 2024
1

عزم جزم مسئولان همدانی برای حل مشکلات کوی فردوس

  • کد خبر : 2173
  • ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۰:۰۰
عزم جزم مسئولان همدانی برای حل مشکلات کوی فردوس

عزم جزم مسئولان همدانی برای حل مشکلات کوی فردوس

فرماندار همدان از عزم جزم مسئولان برای حل مشکلات کوی فردوس خبر داد

 

به گزارش الوند _فرماندار همدان در این خصوص گفت : عزم جزم مسئولان برای حل مشکلات کوی فردوس باعث شد امروز شاهد رفع برخی از آنها و برخورداری مردم این منطقه از نیازهای اساسی و خدمات شهری باشیم که متاسفانه علیرغم جانمایی و احداث حدود ۶۰۰ واحد مسکونی برای این منطقه پیش بینی نشده بود.

وی افزود : ایرادات فنی نظام مهندسی ساختمان و عدم صدور پایان کار، عدم برخورداری از خدمات شهری ، زیرساخت های بهداشتی، اجتماعی و خدماتی مورد نیاز باعث بروز مشکلات متعددی در این منطقه و حضور و بازدیدهای مکرر مسئولان از جمله نماینده معزز ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان، نمایندگان مردم همدان در مجلس شورای اسلامی، معاون اسبق وزیر راه و شهرسازی و مدیران کل راه و شهرسازی، نوسازی مدارس، آب و فاضلاب استان، معاون دادستان و شهردار همدان شده بود.

محمد علی محمدی با اشاره به عدم تحویل این منطقه به شهرداری همدان جهت ارایه خدمات شهری اظهار کرد: طی قرارداد بین راه و شهرسازی و شهرداری همدان این سایت مسکونی تحویل شهرداری شد که به تبع آن از خدمات شهری برخوردار گردید.

فرماندار همدان یاد آور شد: با جابجایی یک واحد نانوایی از سطح شهر به این منطقه با مجوز عرضه دو نوع نان، هم اکنون دو واحد نانوایی در این منطقه فعال شده است.

وی برقراری خدمات اتوبوسرانی، تاکسیرانی ، اصلاح ایستگاه و مسیر را از جمله دیگر خدمات ارایه شده به این منطقه برشمرد و بیان کرد : ضمن نصب علایم راهنمایی مورد نیاز، احداث سرعت کاه نیز در دستور کار کارگروه ترافیک قرار دارد.

نماینده عالی دولت در شهرستان همدان از احداث ۶ واحد تجاری جدید در این منطقه خبرداد و اضافه کرد : مزایده ۱۲ باب واحد تجاری موجود در این منطقه نیز انجام شده و قطعات پیش بینی شده در حال واگذاری می باشد که انتظار می رود واحدهای تجاری مورد نیاز در آینده نزدیک در این منطقه راه اندازی شود.

وی خاطرنشان کرد: پروژه ديوار كشي محدوده پشت بلوك هاي مسكوني و احداث و تكميل ديوارهاي داخلي مد نظر ساكنين براي ايمني و جلوگيري از سقوط افراد اجراء و در حال حاضر به اتمام رسيده است .

فرماندار همدان با بیان اینکه فرد خیری به امور مساجد برای احداث مسجد در این منطقه اعلام آمادگی کرده بود تصریح کرد : يك قطعه زمين نيز جهت احداث مسجد در اختيار اداره كل اوقاف و امور خيريه و هيأت امناء معرفي شده قرار گرفته است .

این مقام مسئول ادامه داد: دو قطعه زمين نیز جهت احداث پارك در اختيار شهرداري همدان قرار گرفته ، كه طبق آخرين پيگيريهاي صورت گرفته و اظهارات مسئولين شهرداري منطقه ۳ همدان عمليات اجرايي آنها نيز به اتمام رسيده است .

محمدی تاکید کرد : تأمين زمين منتخب جهت احداث فضاي آموزشي و تحويل آن به آموزش و پرورش و همچنين تأمين فضاي سبز از زمين مذكور توسط شهرداري و تعيين تكليف پايان كار واحدهاي مسكن مهر توسط اداره كل راه و شهرسازي در دست پیگیری مي باشد .

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=2173

برچسب ها