تاریخ : جمعه, ۱۱ خرداد , ۱۴۰۳ 24 ذو القعدة 1445 Friday, 31 May , 2024
0

عزم جدی صندوق توسعه ملی بر تأمین اعتبار پروژه های نیمه تمام لرستان

  • کد خبر : 5560
  • ۱۰ آبان ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۹
عزم جدی صندوق توسعه ملی بر تأمین اعتبار پروژه های نیمه تمام لرستان

عزم جدی صندوق توسعه ملی بر تأمین اعتبار پروژه های نیمه تمام لرستان

استاندار لرستان از عزم جدی صندوق توسعه ملی برای تامین اعتبار پروژه های نیمه تمام این استان خبر داد و گفت : با پیگیری های صورت گرفته اعتبار دو پروژه اقتصادی مهم و راهبردی استان از محل منابع صندوق توسعه ملی کشور تامین شد .

به گزاش الوند _ در ادامه پیگیری های استاندار لرستان در تهران، دکتر زیویار با معاون و عضو هیئت عامل صندوق توسعه ملی کشور با هدف تأمین اعتبار پروژه های اقتصادی استان دیدار و گفتگو کرد .

استاندار لرستان در رابطه با این دیدار گفت: در پی سفر اخیر دکتر صالح به استان و قول مساعد وی در رابطه با کمک های مالی به صنعت در لرستان، این جلسه برگزار شد .

وی اضافه کرد: در سفر گذشته دکتر صالح به استان مقرر گردید به منظور کمک به بنگاه های صنعتی استان حداقل ۵۰۰ میلیون و حداکثر تا دو میلیارد دلار در قالب تسهیلات به واحدهای اقتصادی دارای صلاحیت استان تسهیلات پرداخت شود که در پی دیدار امروز، بخشی از طرح های اقتصادی استان جهت اختصاص اعتبار مورد بررسی قرار گرفت .

نماینده عالی دولت در استان لرستان با اشاره به اینکه عزم صندوق توسعه ملی کشور بر تامین اعتبار پروژه های اقتصادی استان استوار است، افزود: با توجه به بررسی های صورت گرفته از وضعیت واحدهای صنعتی استان توسط صندوق توسعه ملی کشور، مراتب موافقت معاون و عضو هیئت عامل این صندوق در رابطه با تخصیص اعتبار در قالب تسهیلات به واحدهای اقتصادی دارای صلاحیت استان اعلام شد .

زیویار بیان داشت: پس از رایزنی‌های صورت گرفته، هتل آبشار الیگودرز از جمله طرح هایی بود که در این دیدار مطرح شد و پس از بررسی و تکمیل پرونده توسط متقاضی، اعتباری بالغ بر ۷۵ میلیارد تومان در قالب تسهیلات به این پروژه اختصاص یافت .

وی یادآور شد: اعتبار اختصاص یافته به هتل آبشار الیگودرز از طریق بانک کشاورزی استان پرداخت می شود و نقش مهمی در تکمیل این پروژه راکد مانده ایفا می کند .

استاندار لرستان ادامه داد: کارخانه لاستیک بارز الیگودرز از دیگر پروژه هایی بود که در سفر اخیر دکتر صالح نیز مورد بازدید و بررسی قرار گرفته بود و امروز اعتباری ۱۲۰ میلیون یورویی ( بیش از ۴ میلیارد تومان ) به صورت تسهیلات برای این پروژه مهم منظور شد .

استاندار لرستان تصریح کرد: لاستیک بارز الیگودرز از پروژه های راهبردی استان به شمار می رود که در صورت تکمیل، سالانه حدود ۵۰ هزار تن لاستیک خودروهای سبک و سنگین بویژه اتوبوس تولید و از این طریق بخش مهمی از نیاز بازار تامین و کشور از واردات لاستیک خارجی بی نیاز خواهد شد .

دکتر زیویار در پایان خاطر نشان کرد: مذاکرات صورت گرفته با دکتر صالح معاون و عضو هیئت عامل صندوق توسعه ملی کشور کاملاً اثربخش بود و انتظار می رود با تزریق اعتبارات صندوق به پروژه‌های استان، تسریع در روند ساخت آنها و در ادامه ایجاد اشتغال و رونق تولید را شاهد باشیم

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=5560