تاریخ : سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ 12 ذو الحجة 1445 Tuesday, 18 June , 2024
1

عامل اغفال دختران در کانال های همسریابی دستگیر شد

  • کد خبر : 5947
  • ۲۱ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۹
عامل اغفال دختران در کانال های همسریابی دستگیر شد

عامل اغفال دختران در کانال های همسریابی دستگیر شد

 رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه از شناسایی و دستگیری کلاهبردار اینترنتی که با وعده ازدواج در کانال‌های تلگرامی همسریابی، دختران جوان را اغفال و از آن‌ها اخاذی می‌کرد خبر داد.

به گزارش الوند _ سرهنگ علی کسانی اظهار داشت : خانم جوانی به پلیس فتا مراجعه و مدعی شد فردی در فضای مجازی قصد اخاذی از ایشان را داشته و تهدید کرده تصاویر خصوصی وی را منتشر خواهد کرد.

این مقام انتظامی بیان کرد: شاکیه در ادامه اظهاراتش عنوان داشت مدتی پیش در یکی از کانال همسریابی با مردی آشنا شده و این‌ فرد ادعا کرده که طلافروش بوده و قصد ازدواج دارد و پس از جلب اعتماد قرار حضوری گذاشته و پس از تهیه تصایر نامناسب از وی، طلا، گوشی تلفن همراه و کارت‌بانکی شاکیه را به سرقت برده و تهدید کرده اگر شکایت کند تصاویر را منتشر خواهد کرد.

وی تصریح کرد: با توجه به حساسیت موضوع و امکان پخش تصاویر خانم جوان، کارشناسان پلیس فتا به منظور شناسایی متهم اقدامات خود را آغاز کردند و پس از بررسی همه جوانب پرونده و بهره‌گیری از روش‌های علمی و تخصصی سایبری موفق شدند مجرم را شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی در مخفی گاه خود دستگیر کردند.

این مقام مسئول بابیان اینکه تاکنون هشت خانم از متهم شکایت کرده‌اند گفت: متهم که در ابتدا منکر جرم ارتکابی بود اما پس از مشاهده دلایل و مستندات پلیس لب به اعتراف گشود و به جرم ارتکابی اعتراف کرد و ضمن ابراز ندامت هدف خود را کسب منافع مالی عنوان کرد.

سرهنگ علی عباسی کسانی هشدار داد: کاربران توجه داشته باشند در دام تبليغات دروغين همسريابی در فضاي مجازی قرار نگریند زيرا اين صفحات کلاهبرداری بوده که درنهایت منجر به اخاذی و يا کلاهبرداری از کاربران مي‌شود.

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه در پایان گفت: در صورت برخورد با افرادی که قصد اخاذی از شما را دارند، از واریز وجه خودداری و موضوع را از طریق شماره ۰۹۶۳۸۰ یا سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir به مرکز فوریت‌های سایبری گزارش کنند.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=5947