تاریخ : پنج شنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۳ 7 ذو الحجة 1445 Thursday, 13 June , 2024
0

ظرفیت های گردشگری سلامت کردستان در غرب کشور کم نظیر است  

  • کد خبر : 7630
  • ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۳:۴۲
ظرفیت های گردشگری سلامت کردستان در غرب کشور کم نظیر است   

ظرفیت های گردشگری سلامت کردستان در غرب کشور کم نظیر است

استاندار کردستان با بیان اینکه اقدامات مطلوبی در بخش درمانی کردستان فراهم شده است که می‌تواند مورد استفاده بیماران و مراجعان از اقلیم و کشور عراق قرار بگیرد، گفت : ظرفیت های گردشگری سلامت کردستان در غرب کشور کم نظیر است.

 

به گزارش الوند _ اسماعیل زارعی کوشا در نشست مشترک استانداران هم مرز جمهوری اسلامی و اقلیم کردستان عراق که با حضور وزیر کشور در ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: مردم کُرد، مردمانی اصیل و قدرشناس هستند و هرگز خطر دفع داعش از اقلیم توسط شهید سلیمانی را فراموش نخواهند کرد.

 

وی افزود : ظرفیت‌های مطلوبی در بخش درمانی کردستان فراهم شده است که می‌تواند مورد استفاده بیماران و مراجعان از اقلیم و کشور عراق قرار بگیرد هر چند اکنون نیز شاهد حضور گردشگران سلامت از اقلیم کردستان عراق در کردستان ایران هستیم اما با توجه به ظرفیت‌های موجود و اشتراکات زبانی و فرهنگی این ميزان باید به صورت چشمگیری افزایش پیدا کند.

 

زارعی کوشا به بیان اینکه استان کردستان آمادگی دارد تا با همه استان‌های اقلیم و به  ویژه حلبچه و سلیمانیه  توسعه برنامه های مشترک را داشته باشد، تصریح کرد:موضوع میزبانی زائران اربعین  در سال گذشته در زمان محدودی به استان ابلاغ شد اما توانستیم با همکاری استاندار سلیمانیه این میزبانی را به شکل قابل قبولی انجام دهیم.

 

استاندار کردستان یادآور شد :پیش بینی ما این است که امسال تعداد زائرینی که از مرز باشماق عبور خواهند کرد به ۱۰ برابر سال گذشته افزایش پیدا کند که همین امر برنامه ریزی های همه جانبه ای با استان سلیمانیه را طلب می‌کند.

 

نماینده عالی دولت در استان کردستان ادامه داد :هم اکنون سرمایه گذاران خوبی از اقلیم در کردستان ایران و در بخش‌های عمرانی، خدماتی ، معدنی و صنعتی  سرمایه گذاری کرده اند که باید این سرمایه گذاری‌ها افزایش و روند رو به رشدی را طی کندضمن آنکه می طلبد انجام فعالیت‌های بانکی برای فعالان اقتصادی و تجار کردستانی در منطقه اقلیم مورد توجه مقامات قرار گیرد.

 

وی بابیان اینکه ازاستانداران اقلیم انتظار داریم از نیروی کار ایرانی حمایت بیشتری در بخش قضایی ، بیمه و حوادث ناشی از کار انجام دهند، گفت: در مواقعی تصمیماتی توسط استان‌های اقلیم کردستان عراق اتخاد می شود که موجب توقف و کُندی در صادرات می شود و بر همین اساس ما خواستار در پیش گرفتن یک رویه همسان میان استانها در اتخاذ تصمیمات هستیم.

 

حمل یکسره کالا از دیگر موارد مورد اشاره استاندار کردستان بود که می‌تواند تسهیل کننده و رونق بخش صادرات با هزینه کمتر میان ایران و اقلیم کردستان عراق باشد.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=7630