تاریخ : سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳ 8 شوال 1445 Tuesday, 16 April , 2024
0

طی یکسال گذشته به اندازه ۱۵ سال در طرح‌های تامین آب استان همدان کار شده است  

  • کد خبر : 4690
  • ۰۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۴
طی یکسال گذشته به اندازه ۱۵ سال در طرح‌های تامین آب استان همدان کار شده است   

طی یکسال گذشته به اندازه ۱۵ سال در طرح‌های تامین آب استان همدان کار شده است

 

 رئیس جمهور با اشاره به اینکه ۱۷ سال عقب‌ماندگی در حل مسئله آب استان همدان ناشی از بی‌انگیزگی و نبود اراده جدی برخی مدیران در دوره‌های گذشته بوده است گفت: خوشبختانه با تلاش‌های صورت گرفته در مدت یکساله به اندازه ۱۵ سال کار انجام شده و در این سفر از آقای استاندار و مسئولین مربوطه خواسته‌ام که ظرف مدت ۲ ماه مشکل آب مردم این استان را سامان دهند.

 

 

 

به گزارش الوند و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت_آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی عصر امروز پنج‌شنبه در جلسه شورای اداری استان همدان اظهار داشت : هشت هزار شهید استان همدان مسئولیت جدی برای همه مدیران این استان ایجاد می‌کند که شرایط را آنچنان که شایسته مردم است، ‌رقم بزنند.

 

 

وی با بیان اینکه در نظام اسلامی باید همه اجزا بر مدار عدالت حرکت کنند، افزود: قانون در مجلس باید عادلانه تصویب، در قوه مجریه به صورت عادلانه اجرا و در داوری و قضاوت باید امر دعاوی مردم عادلانه قضاوت شود.

 

 

دکتر رییسی یادآور شد : با گذشت چهل و سه سال از پیروزی انقلاب اسلامی دیگر فرصت آزمون و خطا نداریم و مدیران با معدل تجربه مدیریتی ۲ تا ۳ دهه می‌توانند کارهای بزرگی را به ثمر برسانند.

 

 

وی با بیان اینکه گزینش، استخدام و ارتقای رتبه در سازمان اداری باید در بستر عدالت و به دور از هرگونه روابط ناسالم صورت گیرد، تصریح کرد: امروز انتظار مردم از ما یک سازمان اداری کارآمد با مدیران تحول‌خواه و انقلابی است و در این زمینه باید به استفاده از نیروهای کارآمد و تحول‌خواه توجه شود و نیروهای بی‌انگیزه که مانع کار هستند به حاشیه رانده شوند.

 

 

دکتر رئیسی ۱۷ سال عقب‌ماندگی در حل مسئله آب استان همدان را ناشی از بی‌انگیزگی و نبود اراده جدی برخی مدیران در دوره‌های گذشته عنوان کرد و گفت: خوشبختانه با تلاش‌های صورت گرفته در مدت یکساله به اندازه ۱۵ سال کار شده و در این سفر از آقای استاندار و مسئولین مربوطه خواسته‌ام که ظرف مدت ۲ ماه مشکل آب مردم این استان را سامان دهند.

 

 

رئیس جمهور در ادامه با اشاره به بازدید از پایگاه شهید نوژه و اقدامات بزرگ و ارزشمند صورت گرفته در بخش‌های نظامی استان، گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران تحریم و تهدید را به فرصت تبدیل کردند و پیشرفت‌های بزرگی را رقم زدند که این نگاه باید به سایر بخش‌های کشور گسترش یابد.

 

 

 

آیت‌الله رئیسی همچنین با تاکید بر تحقق شعار سال و اینکه موظف به رونق تولید در کشور هستیم، ادامه داد: آقای استاندار از بازگشت ۸۰ واحد به چرخه تولید خبر داد که بسیار ارزشمند و شایسته قدردانی است و باید بقیه واحدهای تولیدی راکد یا نیمه تعطیل را نیز هر چه سریع‌تر فعال کنیم.

 

 

رئیس جمهور با بیان اینکه برغم وجود ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های بزرگ در حوزه کشاورزی و گردشگری نباید دغدغه مردم مشکل بیکاری باشد، اضافه کرد: خواسته‌ام از مدیران استان این است که موضوع اشتغال را بسیار جدی پیگیری کنند و در این مسیر نگاهشان به یک دستگاه یا وزارتخانه خاص نباشد.

 

 

دکتر رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود بر تحول در نظام اداری تأکید کرد و خاطرنشان کرد: پیچیدگی نظام اداری موجب کندی کارها می‌شود و باید بسیاری از فرآیندهای پیچیده و بروکراسی‌های اداری تغییر کند که پیش‌نیاز آن تغییر در نگرش و نگاه مسأله‌محور به مشکلات است.

 

 

رئیس جمهور از اقدامات صورت گرفته در زمینه آسیب‌شناسی مسائل استان همدان قدردانی کرد و بیان داشت: امروز نوبت آسیب‌زدایی است و دولت مصمم است مبتنی بر آسیب‌شناسی‌های صورت گرفته از مسایل استان آسیب‌زدایی کند.

 

 

 

آیت‌الله رئیسی در ادامه بر نظارت جدی مدیران استان بر عملکرد مجموعه تحت مدیریت خود، حفظ هویت تاریخی و اصیل همدان و فعال کردن گردشگری دیجیتال با استفاده از نیروهای تحصیلکرده و دانش‌آموخته استان تأکید کرد و گفت: دیروز شهدا و خانواده معظم‌شان در آزمون و امتحان الهی سربلند شدند و امروز نوبت خدمتگزاران مردم است که برای موفقیت در آزمون بزرگ خود یعنی خدمت به مردم و رفع دغدغه‌ها و مشکلات آنها به‌ویژه در حوزه اشتغال و مسکن تلاش کنند

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=4690