تاریخ : سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ 12 ذو الحجة 1445 Tuesday, 18 June , 2024
1

طی چند هفته آینده مشکل آب همدان به طور کامل حل می‌شود

  • کد خبر : 5077
  • ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۰
طی چند هفته آینده مشکل آب همدان به طور کامل حل می‌شود

طی چند هفته آینده مشکل آب همدان به طور کامل حل می‌شود

وزیر کشور با اشاره به تلاش و همت جدی و شبانه روزی مسولان کشوری و استانی برای حل مشکل آب همدان ،گفت : مرحله نخست مشکل آب همدان به شکل اضطراری در روزهای آینده رفع و طی چند هفته آتی نیز اصولی و به طور کامل حل خواهد شد.

به گزارش الوند_ احمد وحیدی در جریان سفر به استان همدان و در بازدید از خط ۱۶ کیلومتری انتقال آب اضطراری به شهر همدان، گفت: پروژه آبرسانی به شهر همدان، سال‌ها متوقف بود اما استاندار، وزارت نیرو و مسئولان مربوطه، به طور جد تکمیل آن را پیگیری کردند تا هر چه سریعتر این معضل بر طرف شود.

وی افزود: مسئله‌ای که برای مردم همدان در زمینه کمبود و قطعی آب پیش آمد، مشکلی حاد است که مسئولان، از ۲ مسیر برای جبران این مشکل بسیج شدند ،مسیر نخست طرح آبرسانی به همدان است که این طرح راکد، با پیگیری استاندار همدان و وزیر نیرو، فعال و تکمیل آن به طور جدی دنبال شد و طبق گزارش مهندسان و مجریان، لوله‌گذاری طرح به پایان رسیده و منتظر ایستگاه‌های پمپاژ هستند.

وحیدی با بیان اینکه در کنار طرح آبرسانی، اقدامی دیگری نیز در راستای تامین آب صورت گرفته است، یاد آور شد: مسولان ذیربط سعی کرده اند با گرفتن خط لوله دیگری، قبل از راه‌اندازی خط اصلی تالوار، به آبرسانی بهتر همدان کمک کنند که در بازدیدی که امروز از این نقطه‌ داشتیم، ورود یک لوله مهم زیر بستر جاده در مکانی عمیق و زمانی اندک اتفاق‌افتاده که در مراحل پایانی است و در روزهای آینده کار نصب لوله به اتمام می‌رسد و با این اقدام، می‌توان آب به سمت سد آبشینه، سپس تصفیه خانه بهشتی و در نهایت به شهر همدان پمپاژ کرد.

وزیر کشور در پایان با اشاره به تلاش و همت جدی و شبانه روزی مسولان کشوری و استانی برای حل مشکل آب همدان ،گفت : مرحله نخست مشکل آب همدان به شکل اضطراری در روزهای آینده رفع و طی چند هفته آتی نیز اصولی و به طور کامل حل خواهد شد.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=5077