تاریخ : سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ 12 ذو الحجة 1445 Tuesday, 18 June , 2024
0

طی دو ماه آینده ۳۰۰ هزار میلیارد ریال پروژه در کردستان به بهره برداری می رسد 

  • کد خبر : 8461
  • ۱۸ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۵
طی دو ماه آینده ۳۰۰ هزار میلیارد ریال پروژه در کردستان به بهره برداری می رسد 

طی دو ماه آینده ۳۰۰ هزار میلیارد ریال پروژه در کردستان به بهره برداری می رسد 

استاندار کردستان گفت : طی دو ماه آینده ۳۰۰ هزار میلیارد ریال پروژه در کردستان به بهره برداری می رسد که یکی از این پروژه‌ها راه آهن همدان- سنندج خواهد بود

 

به گزارش صنعت _ “اسماعیل زارعی کوشا” در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان کردستان ضمن تشکر و قدردانی از مردم مهمان نواز این استان در میزبانی از زوار اربعین اظهار کرد: خوشبختانه امسال بیش از ۲٫۵ برابر سال گذشته شاهد حضور و تردد زائران از مرز باشماق بودیم که آثار و برکات مادی و معنوی زیادی به‌همراه داشت.

 

وی با اشاره به قدردانی خطیب نماز جمعه تهران از مردم کردستان برای مهمان‌نوازی و استقبال پرشکوه از زوار اربعین خاطر نشان کرد: این امر گویای بازخوردهایی بود که نسبت به پتانسیل‌های استان و ظرفیت‌های ویژه مرز باشماق معرفی و در کشور بازتاب مطلوبی داشته است.

 

استاندار کردستان با بیان اینکه مرز باشماق از امنیت پایدار و از پتانسیل بالایی برخوردار است، افزود: امسال با مشارکت همه دستگاه‌های متولی و تعامل بسیار خوب مردم استان بویژه شهروندان مریوانی استقبال چشمگیری از زوار اربعین در مرز باشماق صورت گرفت‌.

 

زارعی کوشا اضافه کرد: فرصت و ظرفیت خوبی به برکت ابا عبدالله الحسین(ع) در استان فراهم شده و همه ما قدردان این موهبت الهی هستیم، لذا امیدواریم در سال‌های آتی با امکانات بهتری از زوار استقبال کنیم.

 

وی از مردم ولایتمدار مریوان و همه کردستانی‌های عزیز  به واسطه استقبال پرشور و میهمان نوازی گرم از زائران اربعین و همه موکب‌داران در جای جای استان که مواکبی را جهت خدمات رسانی مستقر کرده بودند و با جان و دل از زوار پذیرایی می‌کردند، تقدیر و تشکر کرد.

 

استاندار کردستان در بخش دیگری از سخنان خود به طرح توانمند سازی و کار آفرینی مردم‌پایه گریزی زد و گفت: تمرکز بر نقاطی که ظرفیت توانمند سازی و کارآفرینی مردم پایه و مهاجرت معکوس را به دنبال دارد نیازمند یک انسجام و برنامه‌ریزی مدون است.

 

زارعی کوشا تاکید کرد:  با توجه به اینکه در قالب طرح مذکور  توسعه اقتصادی و اشتغالزایی در اولویت قرار دارد اما مستلزم کار جمعی در ابعاد مختلف فرهنگی، اقتصادی عمرانی و اجتماعی است.

 

وی با بیان این که دولت سیزدهم مصمم به شکوفایی اقتصاد مردمی است، گفت: برای تحقق  این طرح بایستی از تمام ظرفیت ها و امکانات موجود به شکل مطلوب استفاده نمود و با شناسایی نقات قوت و تمرکز بر پتانسیل‌های موجود منتج به نتیجه شود.

 

زارعی کوشا تاکید کرد: خط قرمز ما بازگشت اعتبارات است و اگر مدیری نتواند اعتبارات را جذب کند دیگر در بدنه مدیریتی استان جایگاهی نخواهد داشت.

 

وی خطاب به مدیران و مسئولان در راس امور که در جذب اعتبارات و هزینه کرد اعتبارات عمرانی استان اهمال می‌کنند اظهار داشت: با توجه به اینکه یکی از  شاخص‌های اصلی ارزیابی مدیریت چگونگی عملکرد آنها در اعمال هزینه‌ها و جذب اعتبارات است لذا تعارفی در این زمینه با هیچ مدیری نداریم و اگر مدیری نتوانست اعتبارات حوزه خود را جذب کند خواهان حضور وی در استان نخواهیم بود.

 

استاندار کردستان تصریح کرد : طی ۲ ماه آینده پروژه هایی به ارزش روز معادل ۳۰۰ هزار میلیارد ریال در کردستان افتتاح می شود که یکی از این پروژه‌ها راه آهن همدان- سنندج خواهد بود.

 

استاندار کردستان خاطر نشان کرد: مدیران دستگاه‌های مختلف اجرایی باید خدمات و اقدامات دولت را با بهره‌مندی از ظرفیت رسانه‌ها به مردم اطلاع‌ و  انعکاس دهند.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=8461