تاریخ : سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ 12 ذو الحجة 1445 Tuesday, 18 June , 2024
0

طرح نهضت ملی مسکن، مهمترین اولویت مسولان همدانی در سال ۱۴۰۲ خواهد بود 

  • کد خبر : 7127
  • ۰۶ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۳
طرح نهضت ملی مسکن، مهمترین اولویت مسولان همدانی در سال ۱۴۰۲ خواهد بود 

طرح نهضت ملی مسکن، مهمترین اولویت مسولان همدانی در سال ۱۴۰۲ خواهد بود 

استاندار همدان با بیان اینکه طرح نهضت ملی مسکن، مهمترین اولویت مسولان همدانی در سال ۱۴۰۲ خواهد بود ،گفت:طی سه ماه آینده، باید مشکلات و مسائل اساسی طرح نهضت ملی مسکن بطور کلی حل و فصل شود.

.

به گزارش الوند_ علیرضا قاسمی‌فرزاد در خصوص طرح نهضت ملی مسکن در استان همدان اظهار داشت:دولت مردمی و انقلابی سیزدهم در طول خدمت خود با وجود همه مشکلاتی که داشت با ایجاد وحدت و انسجام مثال زدنی مشکلات و مسائل زیادی را حل کرد که این روش نیز تا پایان دولت در دستور کار قرار دارد و در جلسه شورای اداری استان نیز تمامی ارکان نظام در استان بر خدمت به مردم اشتراک نظر داشتند.

 

استاندار همدان با بیان اینکه مهمترین اقدام سال ۱۴۰۲ طرح نهضت ملی مسکن است، گفت:طی سه ماه آینده، باید مشکلات و مسائل اساسی طرح نهضت ملی مسکن بطور کلی حل و فصل شود که در همین راستا جلسات نهضت ملی مسکن، همچون جلسات ویژه مدیریت بحران‌‌کم‌آبی، هر هفته به طور مرتب و مستمر برگزار خواهد شد.

 

 

نماینده عالی دولت در استان همدان ضمن انتقاد از برخی افراد، که بدون کم‌ترین اطلاع از اقدامات دولت در راستای طرح نهضت ملی مسکن و بحران کم‌آبی، اطلاعات غلط به مردم ارائه کرده و سیاه‌نمایی می‌کنند ،افزود: سیاه‌نمایی ، هم نوایی با دشمن است و افرادی که قصد ناامیدکردن مردم را دارند، به صورت مستند و شفاف به مردم معرفی خواهند شد.

 

قاسمی فرزاد تصریح کرد:مردم به ویژه جوانان، در شرایط کنونی مشکل تأمین مسکن دارند لذا مدیران اجرایی تلاش کنند تا این مشکل با اجرای طرح نهضت ملی مسکن هرچه سریع‌تر رفع شود.

 

 

مقام ارشد استان همدان با تاکید بر اینکه برای شتاب‌دهی به طرح نهضت ملی مسکن نباید از بازسازی بافت فرسوده شهرها غفلت شود، یادآور شد:همراهی مدیریت شهری در صدور پروانه، اعمال تخفیفات و ارائه بسته‌های تشویقی در زمینه بازسازی بافت فرسوده، نقش مؤثری در پیشبرد طرح نهضت ملی مسکن خواهد داشت.

 

وی اضافه کرد : شهر جدید اکباتانا در زمینی به مساحت ۱۲۰۰ هکتار و ظرفیت ساخت ۳۴ هزار واحد مسکونی در حال پیگیری است که نقشه آن آماده شده و راه دسترسی به این شهر در حال اجراست که با تکمیل این شهر جدید، همدان طی ۲۰ سال آینده مشکل مسکن نخواهد داشت.

 

استاندار همدان گریزی نیز به پروژه هایی که در قالب طرح نهضت ملی در حال احداث هستند زد و بیان داشت :پروژه‌های ۶۹۰ واحدی با ۴۰ درصد پیشرفت فیریکی، ۱۲۰ واحدی با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی ، ۶۰۰ واحدی در شهرک شهید بهشتی، ۴۸۰ واحدی ستاد اجرایی با ۱۵ درصد و ۱۲۰ واحدی شهرک مدنی با ۳۳ درصد پیشرفت فیزیکی در قالب طرح نهضت ملی مسکن در حال ساخت است و مشکل پروژه‌ی ۲۳۲ واحدی نیز رفع شده است.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=7127