تاریخ : پنج شنبه, ۱۰ خرداد , ۱۴۰۳ 23 ذو القعدة 1445 Thursday, 30 May , 2024
2

ضرورت حمایت پست بانک از اشتغال روستایی در آذربایجان غربی 

  • کد خبر : 7275
  • ۲۴ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۲
ضرورت حمایت پست بانک از اشتغال روستایی در آذربایجان غربی 

ضرورت حمایت پست بانک از اشتغال روستایی در آذربایجان غربی 

 

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه تعداد روستاهای استان آذربایجان غربی بالاتر از میانگین کشوری است، اظهار داشت: با توجه به فعال بودن شعب پست بانک در مناطق روستایی ، ضروری است این بانک نقش موثری در پرداخت تسهیلات لازم برای توسعه و ایجاد فرصت های اشتغال در این مناطق ایفا کند.

 

به گزارش الوند _ محمدصادق معتمدیان در دیدار با مدیرعامل پست بانک ایران با تاکید براجرای سیاست های دولت در تثبیت جمعیت مناطق روستایی و جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها، گفت: با تقویت اقتصاد روستائیان و با حمایت از ایجاد واحد های فرآوری در مناطق روستایی و ایجاد فرصت های اشتغال و همچنین حمایت از ایجاد بوم گردی و توسعه فعالیت های اشتغال در بخش صنایع دستی روستایی و عشایری می توان به این مهم دست یافت.

 

وی در ادامه خواستار حمایت پست بانک از تامین تسهیلات لازم برای خرید ماشین آلات نیمه سنگین برای دهیاری های استان و افزایش تعداد باجه های پست بانک در مناطق روستایی و شعب جدید در شهرستانهای جدیدالتاسیس استان شد.

 

مدیرعامل پست بانک نیز در این جلسه با اشاره به فعالیت شعب این بانک در مناطق روستایی اظهار داشت: با توجه به بیش از ۴ میلیون تراکنش بانکی در سال گذشته توسط شعب پست بانک، فعالیت ما در مناطق روستایی در کاهش سفرها، و هزینه ها و همچنین مدیریت زمان برای روستائیان بسیار موثر بوده است .

 

بهزاد شیری مسئولیت ویژه پست بانک را حمایت از طرح های فناوری اطلاعات عنوان کرد و افزود: این بانک آماده است از طرح های حوزه آی تی و فناوری اطلاعات در آذربایجان غربی حمایت کند .

 

وی همچنین برای اجرای درخواست های استاندار آذربان غربی قول مساعد داد و گفت: با امضای تفاهم نامه مشترک با استانداری آذربایجان غربی بسیاری از این درخواست ها عملی خواهد شد.

 

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=7275