تاریخ : پنج شنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳ 19 محرم 1446 Thursday, 25 July , 2024
1

ضرورت حذف واسطه ها از چرخه خرید حمایتی پشتیبانی امور دام

  • کد خبر : 5827
  • ۰۵ آذر ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۵
ضرورت حذف واسطه ها از چرخه خرید حمایتی پشتیبانی امور دام

ضرورت حذف واسطه ها از چرخه خرید حمایتی پشتیبانی امور دام

معاون اقتصادی استاندار کرمانشاه باانتقاد از  عملکرد شرکت پشتیبانی امور دام در زمینه خرید حمایتی از مرغداری‌های این استان، گفت: پشتیبانی امور دام باید با حذف مباشر، به شکل مستقیم از مرغداری ها خرید کند تا ارزش افزوده بیشتری نصیب تولید کننده شده و زمینه آرامش بیشتر تولید کننده و افزایش تولید فراهم شود.

به گزارش الوند _  بهزاد باباخانی در نشست کارگروه تنظیم بازار استان کرمانشاه اظهار داشت: در سطح شهر کرمانشاه نیازمند ایجاد بازار روزهای میوه و تره بار جدید هستیم که میطلبد مجموعه‌های سرمایه گذاری شهرداری و میوه و تره بار،  با توجه به تجربه های موفق شهرهایی مانند تهران برای جانمایی و اجرای میادین میوه و تره بار در نقاط مختلف شهر اقدام کنند.

وی  با اشاره به نقش ویژه جهاد کشاورزی در تنظیم بازار گفت: این مجموعه باید نظارت دقیقی بر نحوه تامین اقلام غذایی و قیمت آن‌ها داشته باشد و ایجاد هرگونه آشفتگی در بازار قیمت جلوگیری کند.

باباخانی یادآور شد: جهاد کشاورزی علاوه بر مسئول حمایت از تولید کنندگان و مصرف کننده باید قیمت‌ها را به گونه‌ای تنظیم نمایدکه به مصرف کننده فشار وارد نشود.

وی عنوان کرد:  پشتیبانی امور دام باید با حذف مباشر، به شکل مستقیم از مرغدارها خرید کند تا ارزش افزوده بیشتری نصیب تولید کننده شود.

معاون استاندار کرمانشاه همچنین بر رصد مستمر بازار توسط دستگاه های اجرایی و برخورد با هرگونه سوء استفاده تاکید کرد.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=5827