تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ 7 محرم 1446 Saturday, 13 July , 2024
0

ضرورت تشکیل شورای تخصصی مسائل اجتماعی در کردستان

  • کد خبر : 5618
  • ۱۴ آبان ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۴
ضرورت تشکیل شورای تخصصی مسائل اجتماعی در کردستان

ضرورت تشکیل شورای تخصصی مسائل اجتماعی در کردستان

استاندار کردستان بر ضرورت تشکیل یک شورای تخصصی برای بررسی مشکلات و آسیب‌های اجتماعی خارج از چارچوب‌ها و روال عادی اداری تاکید کرد.

 

به گزارش الوند _ اسماعیل زارعی کوشا در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان کردستان که با موضوع بررسی آسیب‌های اجتماعی استان برگزار شد،اظهار داشت :در مسائل اجتماعی و فرهنگی متولیان متعددی وجود دارند ، اما ضرورت دارد رویکردها و سیاستگذاری‌ها در این حوزه و در جهت بهبود شرایط تغییر پیدا کند.

وی با بیان اینکه مشکلات و موضوعات کلانی وجود دارند که نیازمند تدبیر در سطوح ملی هستند، ادامه داد:ما در سطح استانی می‌توانیم در خصوص بعضی مسائل و مشکلات تدابیر و سیاست‌های خود را داشته و آنها را اجرایی و عملیاتی کنیم.

زارعی کوشا افزود: تشکیل یک شورای تخصصی در حوزه مسائل و آسیب‌های اجتماعی با حضور اساتید دانشگاهی، متنفذین و افراد دارای دغدغه تا حدودی می‌تواند در پیشگیری و یا کاهش آسیب‌های اجتماعی موجود در سطح استان کارساز باشد.

وی یادآوری کرد: فرهنگ بومی مردم کردستان ظرفیت‌های بسیار خوبی دارد که با اتکاء به آنها می‌توانیم چالش‌ها را به حداقل برسانیم و در این راه نقش نخبگان ، پژوهشگران و اساتید دانشگاهی حائز اهمیت است.

استاندار کردستان همچنین به اغتشاشات و ناآرامی های اخیر در این استان نیز گریزی زد و گفت:طی سالیان گذشته برنامه ریزی و طراحی دشمنان یک سیر تکاملی طی کرده است که ما در این زمینه و برای مقابله با آنها نیازمند داشتن یک تحلیل درست و همه جانبه هستیم.

وی تصریح کرد: نگرانی ما از اغتشاشات خدشه وارد شدن به امنیت پایداری است که بعد از سفر رهبر معظم انقلاب در سال ۸۸ شکل گرفته است که ممکن است حضور سرمایه گذاران را با چالش مواجه کند.

زارعی کوشا یکی از مهمترین سیاست‌های دشمنان و معاندان را حاشیه سازی و دامن زدن به شایعات بی اساس در استان دانست و گفت: برای مقابله با این شایعه‌سازی‌ها دستگاه‌های رسانه‌ای ما باید علاوه بر آسیب شناسی ، خود را نیز تجهیز به توانمندی‌ها و اطلاع رسانی در قالب‌ها و اشکال نوین کنند

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=5618