تاریخ : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ 16 ذو الحجة 1445 Saturday, 22 June , 2024
0

ضرورت تبدیل بافت فرسوده از یک تهدید به فرصتی برای اشتغال، تولید و زندگی ایمن

  • کد خبر : 8569
  • ۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۴
ضرورت تبدیل بافت فرسوده از یک تهدید به فرصتی برای اشتغال، تولید و زندگی ایمن

ضرورت تبدیل بافت فرسوده از یک تهدید به فرصتی برای اشتغال، تولید و زندگی ایمن

استاندار کرمانشاه بر تبدیل بافت فرسوده از یک تهدید به فرصتی برای اشتغال، تولید و زندگی ایمن برای کرمانشاهیان تاکید کرد و گفت: در این حوزه نیازمند تعریف بسته‌های تشویقی اثرگذار، هدفمند ، شفاف و قابل فهم برای همه هستیم.

به گزارش صنعت _  محمدطیب صحرایی روز دوشنبه در نشست ستاد بازآفرینی شهری بیان داشت: بافت فرسوده یکی از مهمترین دغدغه‌های مردم است که باید مورد توجه قرار گیرد.

 

وی افزود: حجم وسیعی از بافت‌های فرسوده و ناکارآمد در شهرهای مختلف استان وجود دارد که یک تهدید جدی برای هم استانی‌ها محسوب می‌شود.

 

مقام عالی استان کرمانشاه گفت:متاسفانه کارهایی که تاکنون در این حوزه انجام گرفته، نتایج خاصی در پی نداشته است و تداوم این شرایط به هیچ عنوان مطلوب نیست و برنامه‌های در دست اقدام باید به صورت جهشی دنبال شود.

 

وی بر تبدیل بافت فرسوده از یک تهدید به فرصتی برای اشتغال، تولید و زندگی ایمن برای هم استانی‌ها تاکید کرد و یادآور شد : در این حوزه نیازمند تعریف بسته‌های تشویقی اثرگذار و هدفمند و شفاف و قابل فهم برای همه هستیم.

 

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: این بسته های تشویقی باید متناسب با شرایط شهرهای دارای بافت فرسوده تعریف شود.

 

وی وجود ابهام در بسته‌های تشویقی را یکی از دلایل عدم اقبال مردم برای ساخت و ساز در بافت های فرسوده دانست و گفت: وجود هرگونه ابهام در مشوق‌ها باعث سردرگمی و بی انگیزگی مردم می‌شود و فضا را برای فساد و رانتخواری در پیچ و خم‌های اداری بازمی کند.

 

صحرایی اضافه کرد: مشوق‌های تعریف شده باید به دستگاه‌های مرتبط با ساخت و سازهای بافت فرسوده رسما ابلاغ شود تا مردم در مسیر دریافت مجوزها و دریافت خدمات با مشکلی روبرو نشوند.

 

وی در ادامه خواهان تعیین تکلیف قطعی وضعیت بافت‌های تاریخی در دل شهرها شد و گفت: میراث فرهنگی باید در کوتاهترین زمان ممکن مشابه کاری که در زمینه بافت تاریخی شهر سنقر انجام گرفت، در دیگر شهرها هم انجام دهد تا مردم با موانع مبهم حوزه میراث فرهنگی روبرو نباشند.

 

وی خاطر نشان کرد: شهرداری ها نباید تحت هیچ شرایطی نظارت های خود را بر ساخت و سازهای صورت گرفته در بافت فرسوده کاهش دهند زیرا هرگونه قصور در این زمینه منجر به ایجاد معضلات جدیدی برای مردم می شود

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=8569