تاریخ : چهارشنبه, ۹ خرداد , ۱۴۰۳ 22 ذو القعدة 1445 Wednesday, 29 May , 2024
1

ضرب الاجل یک ماهه استاندار کرمانشاه به راه و شهرسازی برای تامین زمین مناسب  جهت اجرای طرح نهضت ملی مسکن

  • کد خبر : 6169
  • ۰۹ دی ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۴
ضرب الاجل یک ماهه استاندار کرمانشاه به راه و شهرسازی برای تامین زمین مناسب  جهت اجرای طرح نهضت ملی مسکن

ضرب الاجل یک ماهه استاندار کرمانشاه به راه و شهرسازی برای تامین زمین مناسب  جهت اجرای طرح نهضت ملی مسکن

استاندار کرمانشاه در ضرب الاجلی یک ماهه به اداره کل راه و شهرسازی این استان دستور داد تا ۳۲۰۰ هکتار زمین مناسب برای ساخت ۱۲۰ هزار واحد مسکن مصوب را تامین و معرفی کند.

به گزارش الوند _ محمد طیب صحرایی روز جمعه در نشست بررسی آخرین وضعیت اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه ساختمان‌ها برای زندگی انسان ها ساخته می‌شوند، بیان داشت:در زمینه ساخت مسکن باید ویژگی‌های فرهنگی، بومی و رفتاری هر کدام از شهرستانهای استان در نظر گرفته شود چراکه ممکن است طرح های انبوه سازی در برخی مناطق مانند کلانشهر کرمانشاه به دلیل جمعیت زیاد و کمبود زمین، با استقبال مواجه شود ولی در شهرستان‌ها، افراد تمایلی به مشارکت در این طرح‌ها نداشته باشند.

وی اضافه کرد: ممکن است انبوه سازی به‌ شکل صنعتی از مزایایی مانند مقاوم بودن در برابر زلزله، ساخت سریع، ارزان بودن و … برخوردار باشد ولی زندگی در این واحدها برای مردم این منطقه جذابیت چندانی نداشته باشد.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: هر کدام از این شهرک های مسکونی در سراسر استان باید با در نظر گرفتن اولویت های پیشرفت، رویکرد خلق ثروت و ویژگی‌های فرهنگی هر منطقه طراحی و اجرایی شوند‌.

نماینده عالی دولت در استان کرمانشاه یادآور شد: در حوزه ساخت واحدهای خود مالکی که با تسهیلات طرح جهش مسکن ساخته می‌شوند نیز باید با تعریف مشوق‌های معنادار، افراد را به ساخت مسکن در بافت های فرسوده ترغیب کرد و با اینکار به کارآمدکردن این بافت ها کمک کرد.

صحرایی گردشگری را در کنار مسکن یکی از محورهای اصلی اشتغالزایی در استان کرمانشاه دانست و گفت: با توجه به ظرفیت‌های گسترده کرمانشاه در زمینه جذابیت های طبیعی، تاریخی و واقع شدن در مسیر کربلا و همجواری با کشور عراق، حوزه گردشگری در کوتاه مدت می تواند به رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال در مقیاس قابل توجه، کمک کند.

وی تصریح کرد: با توجه با این‌ ظرفیت‌ها و  پتانسیل های موجود، یک برنامه مدون و با نگاهی همه جانبه از جمله در حوزه ساخت مسکن برای رشد حوزه گردشگری با دورنمای تبدیل کرمانشاه به یک استان گردشگری تدوین شود.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=6169