تاریخ : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ 16 ذو الحجة 1445 Saturday, 22 June , 2024
0

ضرب الاجل یک ماهه استاندار همدان به مدیران جهت جمع بندی اطلاعات لازم برای تکمیل اطلس سرمایه گذاری

  • کد خبر : 5750
  • ۲۴ آبان ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۱
ضرب الاجل یک ماهه استاندار همدان به مدیران جهت جمع بندی اطلاعات لازم برای تکمیل اطلس سرمایه گذاری

ضرب الاجل یک ماهه استاندار همدان به مدیران جهت جمع بندی اطلاعات لازم برای تکمیل اطلس سرمایه گذاری

استاندار همدان با بیان اینکه روند سرمایه‌ گذاری خارجی در استان باید  بیش از پیش تقویت شود ، گفت :  مدیران تا پایان آذرماه فرصت دارند تا اطلاعات لازم جهت تکمیل اطلس سرمایه‌گذاری استان را جمع‌بندی نهایی کنند.

به گزارش الوند _ علیرضا قاسمی فرزاد در هفتمین جلسه ستاد سرمایه‌گذاری استان همدان، اظهار داشت :  رییس جمهور در دیدار اخیر از عملکرد استان در حوزه اشتغال ابراز رضایت کرده و خواستار تلاش مضاعف برای کاهش بیشتر نرخ بیکاری شدند که می طلبد اعضای اتاق بازرگانی به دلیل ارتباط نزدیک و هماهنگی که با سرمایه گذاران خارجی دارند، برای جذب آنان درجهت توسعه سرمایه‌گذاری در استان همدان نقش لازم را ایفا کنند.

استاندار همدان با بیان اینکه روند سرمایه‌ گذاری خارجی در استان باید  بیش از پیش تقویت شود ،گفت :مدیران تا پایان آذرماه فرصت دارند تا اطلاعات لازم جهت تکمیل اطلس سرمایه‌گذاری استان را جمع‌بندی نهایی کنند.

وی افزود : تکمیل اطلاعات مربوط به سرمایه‌گذاری در همدان ضروری است لذا اعتبار مورد نیاز برای امکان سنجی زمینه‌های سرمایه‌گذاری تامین می‌شود و نباید برخی موانع، مانع از ایجاد موقعیت‌های سرمایه‌گذاری در استان شود.

قاسمی فرزاد ایجاد شهرک های صنعتی تخصصی از جمله شهرک دارویی یا فرآوری میوه در شهرستان‌های این استان را بسیار حایز اهمیت عنوان کرد و یاد آور شد : زمینه‌های سرمایه‌گذاری در بخش‌های فرآوری کشاورزی، صنعتی، معدنی و گردشگری باید به شکل مناسب برای سرمایه‌گذاران خارجی تبیین و اطلاع‌رسانی شود.

استاندار همدان در پایان این جلسه خواستار مستندسازی و ارائه اطلاعات بموقع در حوزه فعالیت‌های اقتصادی استان شد، به‌گونه‌ای که شناسنامه تلاش‌های برجسته اقتصادی استان از جمله در زمینه احیای واحدهای راکد اقتصادی و فعالیت کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، با دقت در آن منعکس شود.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=5750