تاریخ : چهارشنبه, ۹ خرداد , ۱۴۰۳ 22 ذو القعدة 1445 Wednesday, 29 May , 2024
1

ضرب‌الاجل یک ماهه رئیس دستگاه قضا برای احیای تولید در کارخانه صنایع غذایی کیوان همدان

  • کد خبر : 1075
  • ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۲
ضرب‌الاجل یک ماهه رئیس دستگاه قضا برای احیای تولید در کارخانه صنایع غذایی کیوان همدان

ضرب‌الاجل یک ماهه رئیس دستگاه قضا برای احیای تولید در کارخانه صنایع غذایی کیوان همدان

رئیس قوه قضائیه، در اولین برنامه از سفر به استان همدان از کارخانه صنایع غذایی کیوان که روند تولید در آن متوقف شده است، بازدید کرد. 

به گزارش فرین _ آیت الله سید ابراهیم رئیسی در بازدید از این صنایع غذایی که با همراهی استاندار همدان و جمعی از مسئولان این استان انجام شد، اظهار داشت: توقف تولید در کارخانه‌های کشور برای هیچ فردی قابل قبول و خوشایند نیست امری که پیشتر نیز بارها بر آن تاکید کرده و نسبت به آن هشدار داده شده است

 

وی افزود: کارخانه کیوان با همین وضعیت فعلی اگر بنحو صحیح مدیریت می‌شد می‌توانست حداقل با ۵۰۰ کارگر به فعالیت بپردازد، متاسفانه امروز ۵۰ کارگر دارد و مثل شمع در حال ذوب شدن است.

 

رییس دستگاه قضا ادامه داد:این کارخانه باید از حالت تعطیلی خارج شودلذا مدیران و کارگران کارخانه به هیچ وجه اجازه خروج تجهیزات از کارخانه را ندهند.

 

وی تصریح کرد: کاهش تدریجی تعداد کارگران کارخانه صنایع غذایی کیوان و فرسوده شدن تجهیزات این کارخانه ممکن است به تعطیلی کامل و صددرصدی آن بینجامد و بر همین اساس، به هر نحو ممکن باید از تعطیلی این کارخانه جلوگیری شود.

 

آیت الله رئیسی خاطرنشان ساخت :به هیچ عنوان بنا نیست که یک مالک بیاید و کارخانه‌ای را تحویل بگیرد و سپس چراغ تولید در آن کارخانه را خاموش کند چرا که قانون اجازه نمی‌دهد که مالک یک کارخانه، بعد از گذشت مدتی از تصدی مالکیت آن کارخانه، چراغ تولید آن را خاموش کند و یکی از شروط واگذاری‌ها در اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی این است که واگذاری با رونق تولید، افزایش اشتغال و بهبود کیفیت محصولات همراه باشد.

 

رییس قوه قضاییه تاکید نمود :اگر مالک فعلی به معنای واقعی، آماده راه اندازی روند تولید در این کارخانه باشد مانعی نیست لیکن اگر حاضر به اجرای قانون نشد، باید موضوع را از طریق وزارت صمت و سازمان خصوصی سازی دنبال کرد تا به نحو قانونی خلع ید انجام شود.

 

وی در پایان با اشاره به اینکه باید ظرف مدت حداکثر یک ماه، خط تولیدهای کارخانه صنایع غذایی کیوان به راه اندازی شود، گفت : مسئولان استان در اولین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی این استان ظرف ۱۰ روز آینده، از مسئولین مربوطه دعوت کرده و سخنان و مشکلات آنها را بشنوند و حداکثر ظرف مدت یک ماه مشکلات مربوطه را حل کنند.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=1075

برچسب ها