تاریخ : پنج شنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۳ 7 ذو الحجة 1445 Thursday, 13 June , 2024
0

صدور ۱۷۵۰۰ جلد گذرنامه برای زائران اربعین در کرمانشاه

  • کد خبر : 8253
  • ۲۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۷
صدور ۱۷۵۰۰ جلد گذرنامه برای زائران اربعین در کرمانشاه

صدور ۱۷۵۰۰ جلد گذرنامه برای زائران اربعین در کرمانشاه

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از صدور ۱۷ هزار و ۵۰۰ جلد گذرنامه برای زائران اربعین در کرمانشاه خبر داد و گفت: از این تعداد حدود ۱۰ هزار گذرنامه اصلی و ۷۵۰۰ جلد نیز گذرنامه موقت (زیارتی) است.

 

به گزارش صنعت _ سردار “مهدی حاجیان” با بیان اینکه هزینه صدور گذرنامه دائم(اصلی) ۴۵۰ هزار تومان و گذرنامه موقت(زیارتی) ۵۰ هزار تومان است، اظهار داشت: تا چندی پیش گذرنامه های اصلی حدودا ۴ روزه و گذرنامه های زیارتی ۲ روزه صادر می شدند اما در روزهای اخیر و به دنبال افزایش تقاضای متقاضیان، پروسه صدور، چاپ و ارسال مقداری افزایش یافته است.

 

وی ادامه داد: با توجه به افزایش تقاضاها، از زائران حضرت اباعبدالله الحسین(ع) تقاضا می شود چنانچه قصد دریافت گذرنامه و سفر زیارتی دارند از هم اکنون به محل های مورد نظر مراجعه و ضمن همکاری با متولیان امر، پیگیر امورات گذرنامه خود باشند.

 

سردار حاجیان با یان اینکه فعلا دستورالعملی از مرکز برای صدور گذرنامه اصلی یا موقت در مرز ابلاغ نشده است، گفت: متقاضیان برای گذرنامه دائم می توانند به مراکز پلیس به اضافه ۱۰ و برای گذرنامه زیارتی به آدرس کرمانشاه – چهار راه شهیاد، جنب پلیس راهنمایی و رانندگی مراجعه کنند.

 

رئیس پلیس استان کرمانشاه یادآور شد: افراد هنگام مراجعه باید مدارکی از قبیل یک قطعه عکس ۶*۴ رنگی، اصل شناسنامه و کارت ملی، رضایت محضری همسر و یا اصل فوتنامه یا شناسنامه باطله همسر یا طلاق نامه جهت خروج بانوان، رضایت محضری پدر برای فرزندان زیر ۱۸ سال، ثبت اجازه خروج در سیستم سخا و تائید نظام وظیفه برای مشمولین تحصیلی، کارت پایان خدمت یا معافیت و اصل گذرنامه قبلی را همراه داشته باشند.

 

وی همچنین از معافیت زائران اربعین از پرداخت عوارض خروج از کشور نیز خبر داد و گفت: این معافیت صرفاً مربوط به مرزهاي زميني مي باشد و افرادی که از طریق پروازهای هوایی اقدام به سفر می کنند باید عوارض خود را پرداخت نمایند.

 

سردار حاجیان تصریح کرد: مسافرين پروازهاي اقليم کردستان عراق و مرزهاي زميني غير اربعيني مشرف به خاک کشور عراق ( شوشمي – پرويز خان ) شامل اين تسهيلات نمی شوند.

 

فرمانده انتظامی کرمانشاه همچنین در خصوص گذرنامه های زیارتی نیز گفت: این گذرنامه ها صرفا از مرزهای زیارتی کشور قابل استفاده جهت خروج از کشور می باشد و برای خود شخص دارنده گذرنامه صادر شده است و استفاده افراد غیر، جرم تلقی شده و مشمول مجازات می باشد.

 

وی در پایان و با اعلام اینکه گذرنامه های زیارتی صرفا از مرزهای زیارتی کشور و در استان کرمانشاه نیز از مرز زمینی خسروی قابل استفاده جهت خروج از کشور است، گفت: این نوع گذرنامه فقط در ماه های محرم و صفر دارای اعتبار است.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=8253