تاریخ : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ 16 ذو الحجة 1445 Saturday, 22 June , 2024
1

صدور رأی سلب عضویت سه ماهه ۲ عضو شورای شهرکرمانشاه/ ارائه پیشنهاد تعلیق ۴۵ روزه شورای شهر کرمانشاه به دادستانی

  • کد خبر : 1752
  • ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۳
صدور رأی سلب عضویت سه ماهه ۲ عضو شورای شهرکرمانشاه/ ارائه پیشنهاد تعلیق ۴۵ روزه شورای شهر کرمانشاه به دادستانی

صدور رأی سلب عضویت سه ماهه ۲ عضو شورای شهرکرمانشاه/ ارائه پیشنهاد تعلیق ۴۵ روزه شورای شهر کرمانشاه به دادستانی

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری کرمانشاه از صدور حکم سلب عضویت برای ۲ عضو شورای شهر کرمانشاه و ارائه درخواست تعلیق موقت شورای شهر کرمانشاه به دادستانی خبر داد.

 

کرمانشاه_ الوند _سعید سلیم ساسانی در حاشیه جلسه هیأت حل اختلاف استان کرمانشاه و رسیدگی به شکایات از شوراهای اسلامی که امروز به ریاست استاندار کرمانشاه و با حضور رییس کل دادگستری، ۲ عضو مجمع نمایندگان استان در مجلس و سایر اعضاء برگزار شد؛ اظهارداشت: با توجه به مصوبات جلسه قبلی و ضرب الاجل ۴۸ ساعته به اعضای شورا مبنی بر تعیین تکلیف وضعیت مدیریت شهری و لزوم خدمت رسانی مطلوب به شهروندان جلسه ای روز گذشته با حضور نماینده فرماندار در شورای شهر تشکیل که متاسفانه نتیجه ی مبنی برای انتخاب هیأت رییسه شورای شهر و شهردار حاصل نشده است.

وی ادامه داد: بر این اساس امروز در دومین نشست هیأت حل اختلاف استان گزارش فرماندار در خصوص تخلف های برخی از اعضای شورا ارائه گشت و به لحاظ تأکید استاندار محترم و رییس کل دادگستری مبنی بر مصالحه و دعوت به توافق مجددا جلسه ای با حضور ۹ نفر اعضای شورا برگزار شد و پیشنهادات برای رفع مشکلات و همدلی و همراهی برای پیشبرد امور ارائه شد که بازهم به توافق نرسیدند.

مدیرکل دفتر امور شهری وشوراهای استانداری کرمانشاه افزود : بر این اساس هیأت حل اختلاف استان اقدام به صدور رأی مبنی بر سلب عضویت دو نفر از اعضای شورا به مدت سه ماه به دلیل ارتکاب تخلف بر اساس بند ۵ ماده ۹۲ قانون شوراها نمود و کلیه اعضا از دریافت یک سوم حقوق مطابق بند ۳ همین ماده به مدت یکسال محروم شدند.

وی تصریح کرد: اتخاذ این تصمیم ۵ ساعت طول کشید و اعضای هیأت حل اختلاف بسیار بر انجام توافق و مصالحه تأکید داشتند که اعضای شورا به توافق برسند اما متأسفانه این مهم انجام نشد.

ساسانی با بیان اینکه عدم تشکیل جلسات شورای شهر سبب عدم انتخاب هیأت رییسه و شهردار شده است ، یادآور شد: در هیأت حل اختلاف پیشنهادی را برای تعلیق شورا به صورت موقت به دادستانی ارائه شد که ظرف ۴۸ ساعت در این خصوص با اختیارات قضایی و قانونی تصمیم گیری شود.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=1752

برچسب ها