تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ 7 محرم 1446 Saturday, 13 July , 2024
0

 شهریورماه مردم سنندج از آب سد آزاد بهره‌مند خواهند شد

  • کد خبر : 4203
  • ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۴
 شهریورماه مردم سنندج از آب سد آزاد بهره‌مند خواهند شد

شهریورماه مردم سنندج از آب سد آزاد بهره‌مند خواهند شد 

استاندار کردستان گفت:  مردم سنندج در شهریورماه سال‌جاری از آب سد آزاد خواهند نوشید.

 

 

به گزارش الوند _ اسماعیل زارعی کوشا عصر امروز در بازدید از خط انتقال سامانه سد آزاد به تصفیه خانه سنندج در حدفاصل روستاهای صوفیان و کلکان از روند اجرایی این طرح مهم و راهبردی بازدید کرد.

 

وی با تایید اينکه پروژه آبرسانی به سنندج از محل سد آزاد فعال و با سرعت در حال پیشرفت است، گفت: طبق وعده‌ای که قبلا داده شده بود و با توجه به تامین اعتبار صورت گرفته،جدیت پیمانکار و همکاری مطلوب وزارت نیرو با اطمینان می‌توان گفت که در شهریورماه سالجاری مردم سنندج از آب سد آزاد بهره‌مند خواهند شد.

 

استاندار کردستان با بیان اینکه هم اکنون پروژه دارای ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی است واز کل مسیر ۲۷ کیلومتری، تاکنون حفاری ۲۴ کیلومتر مسیر صورت گرفته است اضافه کرد: بیش از ۱۴.۵ کیلومتر مسیر نیز لوله‌گذاری شده و پنج کیلومتر لوله نیز به کارگاه‌ها منتقل شده است.

 

زارعی کوشا کل پیشرفت پروژه از آغاز تا پایان سال گدشته را ۳۵ درصد ذکر کرد و گفت:از اول سال تاکنون و در یک زمان سه ماه این پروژه ۳۰ درصد پیشرفت داشته است که نشان از اهتمام وجدیت دولت برای رفع دغدغه شهروندان سنندجی است.

 

وی همچنین به کل اعتبارات در نظر گرفته شده برای اتمام آبرسانی از سد آزاد به تصفیه خانه سنندج نیز اشاره کرد و افزود:تاکنون ۳۵۰ میلیارد تومان اعتبار به این پروژه تزریق شده و تا اتمام کامل نیازمند ۳۰۰ میلیارد تومان دیگر است.

 

استاندار کردستان همچنین به مردم ساکن روستاهای مسیر انتقال آب به تصفیه‌خانه سنندج اطمینان داد که حتما آنان نیز از مواهب این پروژه و آب سد آزاد بهره‌مند خواهند شد.

 

 

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=4203