تاریخ : جمعه, ۲۲ تیر , ۱۴۰۳ 6 محرم 1446 Friday, 12 July , 2024
1

شهردار کنگاور : نمای ساختمان ها در کنگاور باید در شان شهر تدین و تمدن باشد   

  • کد خبر : 4805
  • ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۶
شهردار کنگاور : نمای ساختمان ها در کنگاور باید در شان شهر تدین و تمدن باشد    

شهردار کنگاور : نمای ساختمان ها در کنگاور باید در شان شهر تدین و تمدن باشد 

 

شهردار کنگاور با بیان اینکه نمای ساختمان ها در کنگاور باید در شان شهر تدین و تمدن باشد،گفت: متاسفانه اکثر نمای ساختمان ها در این شهربه شکل رومی است که علاوه بر تحمیل هزینه سنگین با فرهنگ این دیار در تضاد است.

 

 

به گزارش الوند _علی مرادی در نشستی که بمناسبت روز خبرنگار و با حضور اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی برگزار شد، اظهار داشت: شهرداری کنگاور طی یکسال گذشته با چالش های بسیاری از جمله حقوق عقب افتاده پرسنل، فرسودگی ماشین الات حمل زباله و تزریق بیش از حد نیروی انسانی روبرو بود که با تلاش جهادی و شبانه روزی مجموعه شهرداری و کمک اعضای شورای شهر موفق شدیم این معضلات را پشت سر گذاشته و امور را سامان دهیم.

 

 

وی ساماندهی و هدایت آبهای سطحی، آسفالت و اصلاح معابر و جدا سازی آب شرب از فضای سبز را مهمترین اولویت شهرداری کنگاور در سال جاری عنوان کرد و گفت:تکمیل پیاده راه معبد آناهیتا یکی از مطالبات بحق شهروندان کنگاوری بود که عملیات اجرایی آن در بهار سال گذشته و مدیریت شهردار قبلی آغاز و به دلیل عدم اعتبار لازم با پیشرفت ۴۰درصدی متوقف شده بود که با پیگیری های صورت گرفته و تزریق اعتبار پس از یکسال به اتمام رسید.

 

 

مرادی همچنین از نوسازی و آغاز به کار مجدد کارخانه آسفالت این شهرداری با مشارکت بخش خصوصی خبر داد و افزود: با اجاره این کارخانه علاوه بر در آمد زایی پایدار برای شهرداری ،آسفالت مورد نیاز شهر نیز به صورت نیم بها تامین میشود.

 

 

شهردار کنگاور سرقت تجهیزات روشنایی و تاریکی پارک های سطح شهر را از موارد گلایه مندی مردم ذکر کرد و یادآور شد: طی امسال تجهیزات روشنایی ۶ پارک شاهد ، کوهستان، شفق، معلم ،مادر و ورودی شهر از سمت همدان به سرقت رفتند که این نواقص در اسرع وقت رفع و هم اکنون در حال ارایه خدمت به شهروندان هستند.

 

 

 

به گفته این فعال شهری اولویت آسفالت معابر در سال جاری مناطق محروم بویژه محله حسن آباد و اسلام آباد خواهد بود ضمن اینکه معابر خیابان های امام حسین و شهید بهشتی تا میدان آزادی نیز آسفالت و شهرک فرهنگیان نیز لکه گیری صورت گرفته که پیگیری استاندار محترم کرمانشاه و نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی در تامین قیر مورد نیاز این موارد بسیار راهگشا بوده است.

 

 

وی خاطر نشان کرد: المان ها و فضای شهری در ایجاد شور و نشاط اجتماعی نقش تعیین کننده دارند که با برنامه ریزی های صورت گرفته نوروز ۱۴۰۲ با نصب المان های جدید ،شهری با فضایی شاد به شهروندان هدیه خواهیم داد.

 

 

 

مرادی در پایان با انتقاد از نمای استفاده شده در ساختمان های شهر آنرا مغایر با فرهنگ دیار تمدن و تدین دانست و گفت:متاسفانه اکثر نمای ساختمان ها در این شهربه شکل رومی است که علاوه بر تحمیل هزینه سنگین با فرهنگ این دیار در تضاد است که با تاکید استاندار محترم مبنی بر لحاظ نمای ساختمان در پروانه ساخت زین پس این مهم در دستور کار شهرداری خواهد بود و صرفا ساختمان های پایان کار دریافت میکنند که نمای آن با فرهنگ ایرانی و اسلامی همخوانی داشته باشد.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=4805