تاریخ : چهارشنبه, ۹ خرداد , ۱۴۰۳ 22 ذو القعدة 1445 Wednesday, 29 May , 2024
1

شهردار صحنه: اولویت کاری شهرداری در سال جاری پرداخت حقوق معوق پرسنل است/ اهدا بسته های تشویقی و حمایتی برای شهروندانی که در سال آینده بافت های فرسوده و توریستی را احیا و نوسازی کنند.

  • کد خبر : 2279
  • ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱:۳۷
شهردار صحنه:  اولویت کاری شهرداری در سال جاری پرداخت حقوق معوق پرسنل است/ اهدا بسته های تشویقی و حمایتی برای شهروندانی که در سال آینده بافت های فرسوده و توریستی را احیا و نوسازی کنند.

شهردار صحنه:

اولویت کاری شهرداری در سال جاری پرداخت حقوق معوق پرسنل است/ اهدا بسته های تشویقی و حمایتی برای شهروندانی که در سال آینده بافت های فرسوده و توریستی را احیا و نوسازی کنند.

شهردار صحنه با اشاره به اینکه اولویت این شهرداری در سال جاری پرداخت حقوق معوق پرسنل است، گفت: مطالبات پرسنل شهرداری مبلغی بالغ بر ۳۰میلیارد ریال است که شامل دو ماه حقوق و ۳ماه بیمه می باشد.

 

کیومرث اسدی روز چهارشنبه ۱۰ آذر ماه ۱۴۰۰در گفت و گوی اختصاصی با الوند غرب در زمینه اولویت های کاری شهرداری صحنه در سال جاری اظهار داشت : در خصوص برنامه‌های شهرداری صحنه طی سال جاری با توجه به اسناد و مدارک و بررسی های که از وضعیت شهرداری صحنه انجام شده است متاسفانه این شهرداری با یک بحران مالی مواجه بوده و امروز مبلغی قریب به ۱۱۰ میلیارد ریال بدهی مالی به افراد حقیقی و حقوقی دارد که معادل ۵۰ درصد بودجه سالیانه شهرداری صحنه است.

وی همچنین پرداخت نشدن دو ماه حقوق و ۳ ماه بیمه پرسنل را یکی دیگر از معضلات پیش روی شهرداری صحنه عنوان کرد و افزود: خانواده شهرداری صحنه شامل ۲۵۰ نفراست ضمن اینکه با احتساب افراد تحت تکفل پرسنل، این تعداد افزایش می یابد که همگی دارای دغدغه اقتصادی و معیشت هستند و در مجموع بابت حقوق و مزایای خود مبلغ ۳۰میلیارد ریال از شهرداری طلب دارند.

شهردار صحنه با بیان اینکه ارایه هرگونه خدمات مستلزم فعالیت وپای کار بودن پرسنل است و عدم پرداخت حقوق بر روی فعالیت ها اثر منفی خواهد داشت، افزود: مهمترین اولویت این شهرداری در سال جاری پرداخت حقوق معوق پرسنل است چرا که در صورت عدم پرداخت و نزدیکی به آخر سال به یک بحران شدید و غیر قابل حل مبدل می شود.

 

اسدی همچنین از تدوین برنامه های بلند مدت چهار ساله ، دو ساله و شش ماهه با توجه به پتانسیل و ظرفیت های شهر صحنه خبر داد و گفت:در این برنامه‌ها سعی شده طبق شناخت و کارشناسی هایی که در سطح شهر از پتانسیل ها و ظرفیت هایی همچون باغات ، سراب، فضای سبز و هوای خوب صورت گرفته ودر دیگر شهرها وجود ندارد ،صحنه به یک باغ شهر تبدیل شود که بتواند در سطح استانی و کشور حرفی برای گفتن داشته باشد.

 

این فعال شهری اجرای سیاست های غلط در سنوات گذشته را عامل اصلی تخریب باغات و فضای سبز این شهر عنوان کرد و یادآور شد: در سالیان نه چندان دور گذشته، ۸۰درصد بافت شهر صحنه را باغات و فضای سبز و ۲۰درصد را بافت مسکونی تشکیل می داد اما هم اکنون با اجرای سیاست های غلط و وضع یک قانون اشتباه این امر معکوس شده و حال فضای سبز به ۲۰ درصد کاهش یافته و فضای مسکونی ۸۰درصد پیشرفت داشته است و این درحالی است که در اکثر استان ها و شهر ها افراد سعی دارند با خرید قطعه زمینی هر چند کوچک و کاشت درخت آنرا به باغ یا ویلایی تبدیل کنند تا مأمنی برای استراحت و پناه بردن به دامان آن از هیاهوی امروزی باشد.

شهردار صحنه اجرای هر گونه سیاست و برنامه را بدون همکاری و مشارکت مردم عقیم و ناکار آمد خواند و تصریح کرد: تنها با همراهی و یاری مردم با سیاست‌ها موفق خواهیم شد شهر خود را آباد و ثروتمند و به یک شهر توریستی تبدیل کنیم که با اجرای این کار زمینه سرمایه گذاری در آن فراهم و شهروندان نیز از آن بهره برده وثروتمند خواهند شد و میتوان نام آنرا یک شهر ایده آل نامید.

اسدی گریزی نیز به مشکل عدم وجود ترمینال خروجی شهر زد و گفت:برای این منظور یک فضای محدود در نظر گرفته شده که ممکن است قابل قبول نیز نباشد اما از لحاظ فنی و امکانات اولیه ترمینال مناسب است و می تواند فعلا جوابگو باشد لیکن به علت نبود خودرو حمل و نقل شهری که متعلق به سازمان حمل و نقل شهری باشدمورد استقبال قرار نگرفته و کارایی ندارد و مطمئنا در آینده و با توسعه شهر مکانی مناسب جهت احداث ترمینال اختصاص خواهیم داد.

 

شهردار صحنه در پایان تاکید کرد:در سال آینده برای نخستین بار شهرداری بسته های تشویقی وحمایتی ویژه ای را به شهروندانی که بافت‌های فرسوده و توریستی را احیا و نوسازی نمایند اهدا می کند.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=2279

برچسب ها