تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ 7 محرم 1446 Saturday, 13 July , 2024
0

شایعه افزایش قیمت نان درکردستان صحت ندارد

  • کد خبر : 8162
  • ۱۶ مرداد ۱۴۰۲ - ۹:۲۵
شایعه افزایش قیمت نان درکردستان صحت ندارد

شایعه افزایش قیمت نان درکردستان صحت ندارد

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کردستان هرگونه شایعه پیرامون افزايش قيمت نان در این استان را رد کرد و گفت: تیم نظارت و بازرسی اقتصادی استانداری بعد از داغ شدن بازار شایعه، موضوع را در سطح استان رصد و پایش میدانی کردند که موردی دال بر اثبات شایعه مشاهده نشد.

 

به گزارش صنعت _ دکتر علی نوری اظهار داشت :دولت در اسفندماه سال ۱۴۰۰ مصوبه افزایش نرخ نان را به صورت قانونی اعلام کرده است و قیمت عرضه نان همان قیمت مصوب دولت بوده و خارج از این نرخ تعیین شده، تخلف تلقی می شود.

 

وی از شهروندان خواست که در صورت مشاهده هر نوع تخلف افزايش قيمت نان حتما مورد را به شماره ۱۳۵ سازمان تعزیرات حکومتی گزارش دهند تا سریعا، رسیدگی شود.

 

نوری قیمت هر قرص نان لواش نوع یک در اوزان ۱۶۰ گرمی ۴۰۰ تومان، سنگگ ۴۵۰ گرمی ۱۷۰۰ تومان،بربری ۳۵۰ گرمی ۱۵۰۰ تومان و تافتون ۲۸۰ گرمی را ۷۰۰ تومان عنوان کرد و افزود: قیمت نان لواش نوع دوم به دلیل کیفیت گندم و مرغوبیت آرد ۴۰۰ تومان، سنگگ ۲ هزار تومان، بربری ۱۷۰۰ تومان و تافتون ۹۰۰ تومان عرضه می شود.

 

سرپرست  معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کردستان قیمت تمام شده گندم برای دولت را ۱۵ هزار و ۵۰۰ اعلام کرد که با پرداخت یارانه ۹۵ درصدی دولت، هم اکنون گندم با نرخ ۶۶۵ تومان عرضه می شود.

 

وی پیرامون افزايش قيمت نان نیز یادآور شد: دولت هیچ گونه تصمیمی برای افزایش نرخ نان ندارد و هر مصوبه ای نیز از طریق رسانه های رسمی به اطلاع شهروندان خواهد رسید.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=8162