تاریخ : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ 16 ذو الحجة 1445 Saturday, 22 June , 2024
1

سرقت بیش از ۱۰ میلیارد تومان تجهیزات جاده‌ای طی سال گذشته در استان کرمانشاه 

  • کد خبر : 3540
  • ۲۵ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۴
سرقت بیش از ۱۰ میلیارد تومان تجهیزات جاده‌ای طی سال گذشته در استان کرمانشاه 

سرقت بیش از ۱۰ میلیارد تومان تجهیزات جاده‌ای طی سال گذشته در استان کرمانشاه 
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه گفت: در ۱۲ ماهه سال گذشته ۱۰ میلیارد و دویست و پنجاه و هشت میلیون و هشتصد هزار تومان تجهیزات جاده‌ای توسط سودجویان به سرقت رفته است.

به گزارش الوند، فریبرز کرمی با اشاره به اینکه در ۱۲ ماهه سال گذشته روند سرقت علائم و تجهیزات در سطح محورهای اصلی، شریانی و بزرگراه‌ها استان افزایشی بوده عنوان کرد: این مسئله چالش‌هایی را در زمینه ایمنی کاربران جاده‌ای ایجاد کرده است.
وی به خسارت ۳ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومانی سرقت تابلو های اطلاعاتی در استان کرمانشاه اشاره کرد و افزود: علائم جاده ای بیشترین آمار سرقت را در این زمینه دارند و به لحاظ ریالی نیز بیشترین خسارت مربوط به سرقت علائم ایمنی، ترافیکی است.
کرمی تصریح کرد : در سال گذشته ۳۰ دستگاه چراغ چشمک زن با برآوردی ریالی ۸۱۰ میلیون ریال، ۵۲۰ متر تابلو اطلاعاتی حدود ۲۶ میلیارد ریال، ۲هزار و ۵۰۰ عدد علائم هشداری، ایمنی، ترافیکی و… با برآورد ریالی حدودا ۳۲میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال مربوط به سرقت علائم ایمنی راه ها است.
وی یادآور شد: در زمینه روشنایی راه ها ۵۴۰ متر کابل برق با برآورد ریالی ۳۷۸ میلیون ریال، ۲ دستگاه ترانسفورماتور برق حدودا ۶۰۰ میلیون ریال به سرقت رفته است که با در نظر گرفتن حفاظ برای ترانسفورماتور و تابلوهای برق از اقداماتی است که برای جلو گیری از سرقت تجهیزات انجام شده که متاسفانه سارقین با روش جدید و تخریب پایه بتنی و سقوط ترانس اقدام به سرقت تجهیزات روشنایی راه ها کرده اند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه همچنین از سرقت ۳هزار پایه گاردریل خبر داد و گفت: ۱۳میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال پایه گاردریل و ۱هزار ۶۰۰ عدد شاخه گاردیل بالغ بر ۲۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال توسط سارقین به سرقت رفته است.

کرمی خاطر نشان کرد: سقوط وسایل نقلیه به درون دره‌ها، پل‌ها، آب روها، کانال‌ها و… به علت سرقت گاردریل، حفاظ کناری راه، خروج از محور و وقوع تصادفات رخ به رخ به دلیل سرقت حفاظ‌های میانی، ناآگاهی از خطرات جاده‌ای و ناآگاهی از وجود نقاط پر حادثه از مواردی هستند که به علت سرقت تابلوها و تجهیزات جاده‌ای باعث تشدید تصادفات جاده‌ای می‌شوند.
وی با تاکید بر اینکه با توجه به محدودیت اعتبارات تخصیص یافته حفظ و صیانت از تجهیزات و علائم جاده‌ای امری اجتناب ناپذیر و ضروری است، گفت: به طور قطع برای حفظ جان کاربران جاده‌ای به دلیل سرقت تابلوها و تجهیزات راه‌ها، برخورد قاطع و شدید با سارقان توسط مراجع ذی‌صلاح بیش از پیش مورد نیاز است.
این مسئول با بیان اینکه خاموشی ها و سرقت تابلوهای خطر و راهنمایی در جاده ها برای خودروها خطر آفرین است، گفت: از مردم درخواست داریم که درصورت مشاهده سرقت ها، سریعا با پلیس ۱۱۰ و یا تلفن گویای ۱۴۱ اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای تماس گرفته و گزارش سرقت را اعلام کنند.
لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=3540