تاریخ : سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ 12 ذو الحجة 1445 Tuesday, 18 June , 2024
0

سد خرمرود تویسرکان ۶۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

  • کد خبر : 7978
  • ۱۵ تیر ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۷
سد خرمرود تویسرکان ۶۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

سد خرمرود تویسرکان ۶۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان گفت : هم اکنون پیشرفت فیزیکی سد خرمرود ۶۷ درصد است که در صورت تامین اعتبار سال آینده آبگیری پروژه انجام خواهد شد.

 

به گزارش الوند _ رضا اخلاص مند با بیان اینکه ارتفاع سد از پی ۵۲ متر و از بستر رودخانه برابر ۴۶ متر است، بیان داشت: طول تاج این سد برابر ۷۱۰ متر و عرض پی آن برابر ۳۰۲ متر است که ۸۵۰ هزار متر مکعب از خاکبرداری و سنگ برداری بدنه سد انجام شده و پیشرفت فیزیکی طرح برابر با ۶۷ درصد می باشد.

 

اخلاص مند ادامه داد: یک میلیون ۴۰۰ هزار مترمکعب از حجم خاکریزی بدنه نیز انجام شده و در حدود ۸۰۰ هزار متر مکعب از خاکریزی آن نیز باقی مانده است.

 

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان با بیان اینکه هم اکنون از مجموع بتن ریزی که بالغ بر ۳۲ هزار متر مکعب است، ۲۴ هزار مترمکعب آن انجام شده، اظهار کرد: اقدامات در پروژه سد خرمرود تویسرکان در حال پیش روی است.

 

وی با تصریح بر اینکه ۵۳ درصد این پروژه با استفاده از مجوز ماده ۵۶ و از طریق سرمایه‌گذاری انجام شده، گفت: برآورد کل اعتبار این پروژه معادل ۱۲۰۰ میلیارد تومان پیش بینی شده است.

 

اخلاص مند با بیان اینکه مجموع اعتبار هزینه شده تاکنون ۵۱۰ میلیارد تومان می باشد، خاطرنشان کرد: درخواست بودجه ۵۰۰ میلیارد تومان در سال جاری برای این سد پیش بینی شده که در صورت تامین اعتبار سال آینده ابگیری سد انجام خواهد شد.

 

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان در پایان با بیان اینکه حجم ذخیره مخزن آب این سد بیش از ۸ میلیون متر مکعب است گفت: تامین آب شرب ۵۵ روستای هدف و تخصیص یک میلیون و ۵۰۰ هزار متر مکعب جهت صنعت و تنظیم حق آبه کشاورزی از اهداف این سد می باشد.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=7978