تاریخ : سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳ 8 شوال 1445 Tuesday, 16 April , 2024
3

سخنگوی فراکسیون ورزش و جوانان مجلس شورای اسلامی : نگاه به ورزش باید از بعد هزینه ای به سرمایه ای تغییر یابد

  • کد خبر : 3106
  • ۲۹ بهمن ۱۴۰۰ - ۰:۰۳
سخنگوی فراکسیون ورزش و جوانان مجلس شورای اسلامی :  نگاه به ورزش باید از بعد هزینه ای به سرمایه ای تغییر یابد

سخنگوی فراکسیون ورزش و جوانان مجلس شورای اسلامی :

نگاه به ورزش باید از بعد هزینه ای به سرمایه ای تغییر یابد

سخنگوی فراکسیون ورزش و جوانان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نگاه به ورزش باید از بعد هزینه ای به سرمایه ای تغییر یابد، گفت: در سنوات گذشته نگاه به ورزش بیشتر هزینه ای بوده است که باید با تغییر در این نگرش آنرا به سمت سرمایه ای سوق داد چرا که هزینه کردن در ورزش نوعی سرمایه گذاری برای آیندگان خواهد بود.

 

کرمانشاه_ الوند _دکتر علی رضایی روز پنجشنبه ۲۸بهمن ماه ۱۴۰۰در حاشیه نشست با ورزشکاران و هیئت های ورزشی شهرستان کنگاور اظهار داشت: در بحث بودجه همواره حوزه ورزش مظلوم واقع شده و در سنوات قبل نیز ،نگاه به ورزش نگاهی هزینه‌ای بوده که باید تلاش کنیم این نگرش به سمت سرمایه ای سوق داده شود چراکه هزینه کردن در ورزش نوعی سرمایه گذاری برای آیندگان خواهد بود.

وی در ادامه با بیان اینکه، در ورزش هر دو بخش همگانی و قهرمانی توامان نیازمند توجه هستند ، افزود: ورزش همگانی به جهت سلامت و توجه به نشاط اجتماعی و ورزش قهرمانی نیز برای برافراشتن پرچم کشورمان در مجامع بین المللی نیازمند حمایت هستند که در این زمینه تلاش داریم باجذب بودجه بیشتر، رضایتمندی جامعه ورزشی کشور را فراهم نماییم.

نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی تقدیر و تشویق از پیشکسوتان و ورزشکاران دارای رده‌های ملی را بسیار حائز اهمیت و مشوقی برای جوانانی که در ابتدای این را می باشند عنوان کرد.

رضایی همچنین پارتی بازی، تبعیض و ناعدالتی را از آفت های این روزهای ورزش برشمرد که به سدی برای شکوفا شدن استعداد ها تبدیل شده است.

 

سخنگوی فراکسیون ورزش و جوانان مجلس شورای اسلامی از کمبود منابع مالی و اعتبارات به عنوان پاشنه آشیل ورزش یاد کرد و بیان داشت: متاسفانه مسولان تربیت بدنی بودجه چندانی برای حوزه تحت مدیریت خود در اختیار ندارند که ورود بخش خصوصی و اسپانسر میتواند در این مقوله راهگشا باشد.

 

وی  توجه به توسعه ورزش در مناطق محروم را از اولویت های مد نظر مجلس ذکر کرد و یادآور شد: یکی از موضوعاتی که مجلس یازدهم و فراکسیون ورزش و جوانان همواره بر آن تأکید داشته افزایش سرانه ورزشی به ویژه در مناطق محروم است که در شرق استان کرمانشاه تلاش شده با احداث سه سالن ورزشی در مناطق محروم چهر ، شهر هرسین و کنگاور گامی در این راستا برداشته شود.

 

نماینده مردم کنگاور ، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی در پایان از پیگیری جهت رفع خلأ قانونی استخدام ورزشکاران خبر داد.

 

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=3106