تاریخ : سه شنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۳ 21 ذو القعدة 1445 Tuesday, 28 May , 2024
0

سامانه پایش و رصد تولید و توزیع مرغ در ایلام ‌آغاز به کار می‌کند

  • کد خبر : 9113
  • ۲۰ دی ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۶
سامانه پایش و رصد تولید و توزیع مرغ در ایلام ‌آغاز به کار می‌کند

سامانه پایش و رصد تولید و توزیع مرغ در ایلام ‌آغاز به کار می‌کند

استاندار ایلام گفت : سامانه پایش و رصد تولید و توزیع مرغ با هدف کنترل قیمت، در ایلام ‌آغاز به کار می‌کند که با اجرای این طرح، فرآیند تولید مرغ از کشتارگاه تا مرحله توزیع، مورد پایش و رصد قرار می‌گیرد که در راستای کنترل قیمت مرغ و تأمین به‌موقع در بازار، تاثیرگذار خواهد بود.

به گزارش صنعت _ دکتر حسن بهرام‌نیا در نشست ستاد تنظیم بازار استان ایلام با تأکید بر تسریع در اجرای این طرح، افزود: استان ایلام یکی از تولیدکننده‌های مرغ و قطب کشور محسوب می‌شود، لذا قیمت مرغ در ایلام با چنین ویژگی‌هایی از استان‌هایی که این ویژگی را ندارند، باید کمتر باشد.

 

استاندار ایلام ادامه داد: ضروری است این طرح در یک بازه زمانی مشخص با کمک معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری در استان اجرا شود.

 

نماینده عالی دولت در استان ایلام در ادامه با تأکید بر برنامه‌ریزی لازم برای تأمین میوه شب عید نیز گفت: اگر چه و در مجموع، میوه شب عید پارسال از کیفیت خوبی برخوردار بود، اما در بررسی میدانی و بصورت رندومی، بعضاً میوه‌هایی در دسترس قرار گرفت که از کیفیت خوبی برخوردار نبودند.

 

وی اضافه کرد: میوه دولتی باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد و از هم‌اکنون نیز ساز و کار لازم برای خرید میوه شب عید انجام شود، در این رابطه لازم است نماینده معاونت اقتصادی استانداری‌ به اتفاق نماینده اداره کل تعاون روستایی و اداره کل صمت استان بصورت میدانی و از نزدیک نسبت به بررسی کیفیت میوه، قبل از خرید، اقدام کنند.

 

دکتر بهرام‌نیا در ادامه با اشاره به اهمیت راه‌اندازی بازارچه‌های ویژه مایحتاج در سطح استان تصریح کرد: همه جهات در ایجاد بازارچه‌های موقت از جمله مباحث محیط زیست، ترافیک، سیما و منظر شهری باید لحاظ شود، همچنین تراکنش در سطح شهر باید به‌صورتی باشد تا آحاد مردم به این بازارچه‌ها دسترسی داشته باشند.

 

استاندار ایلام یادآور شد: شهرداری ایلام باید نسبت به جانمایی این بازارچه‌ها اقدام کند، باید در راستای دائمی کردن این بازارچه ها تلاش کرد، در جانمایی این بازارچه‌ها همچنین باید ملاحظات ترافیکی لحاظ شود.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=9113