تاریخ : پنج شنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳ 19 محرم 1446 Thursday, 25 July , 2024
0

سازمان بازرسی به وضعیت مجموعه قوری قلعه ورود کند

  • کد خبر : 5546
  • ۰۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۹
سازمان بازرسی به وضعیت مجموعه قوری قلعه ورود کند

سازمان بازرسی به وضعیت مجموعه قوری قلعه ورود کند

معاون استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه  قوری قلعه با وضعیتی که دارد، نماد سهل انگاری وبی کفایتی برخی مسئولان در استان است از سازمان بازرسی استان خواست تا به وضعیت این مجموعه ورود کرده  و با دستگاه هایی که سهل انگاری کرده اند برخورد کند.

به گزارش الوند _منوچهر فخری در نشست ساماندهی غار تاریخی قوری قلعه اظهار داشت: قوری قلعه با وضعیتی که دارد، نماد سهل انگاری وبی کفایتی برخی مسئولان در استان است، چراکه اگر این غار در هرجای دنیا بود، بیشترین بازدید کننده را داشت.

وی تصریح کرد: قوری قلعه اثری منحصربفرد در خاورمیانه است که در حال حاضر تنها به یک محل درآمد برای شرکت توسعه گردشگری تبدیل شده و فقط در آن بلیط فروشی میشود.

وی با انتقاد از عدم انجام تغییر و تحولات در این مجموعه طی سالهای گذشته، گفت: اگر توریستی یکبار از این مجموعه بازدید کند، بار دوم دیگر رغبتی برای اینکار ندارد، چراکه نه تغییری اتفاق افتاده و نه خدمات بیشتر شده است.

معاون استاندار کرمانشاه به ادعای دستگاه های مختلف در خصوص مالکیت این مجموعه اشاره کرد و گفت: شرکت توسعه گردشگری هم که صرفا نگاه انتفاعی به این مجموعه دارد. این شرکت نه تنها هیچ هزینه ای برای مجموعه نکرده، بلکه تمام درآمدهای آن هم از استان خارج می شود.

وی از سازمان بازرسی استان خواست تا به وضعیت مجموعه قوری قلعه ورود کند و با دستگاه هایی که سهل انگاری کرده اند، برخورد کند.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه خاطرنشان کرد: موافق اعمال ماده ۶۹ با تداوم حضور شرکت توسعه گردشگری هستیم، اما این مسئله منوط به این است که شرکت توسعه آنجا هزینه و سرمایه گذاری انجام دهد و اگر سرمایه گذاری نکنند، از آنجا خلع ید خواهند شد.

در ادامه این نشست مقرر شد دستگاه های مسئول در خصوص امکان واگذاری این مجموعه از طریق ماده ۶۹ ظرف چند روز آینده اعلام نظر کنند.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=5546