تاریخ : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳ 7 محرم 1446 Saturday, 13 July , 2024
3

سازش سالانه ۷۲۰۰ پرونده در دادسری کرمانشاه

  • کد خبر : 1780
  • ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۹:۰۶
سازش سالانه ۷۲۰۰ پرونده در دادسری کرمانشاه

سازش سالانه ۷۲۰۰ پرونده در دادسری کرمانشاه

به گزارش الوند _شهرام کرمی دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه با تاکید بر لزوم سازش در اکثر پرونده های قضایی، اظهارکرد: سازش یکی از کارآمدترین راه های حل و فصل اختلافات و خصومت ها بین طرفین دعوا در پرونده های  قضایی است

 

وی افزود: در گذشته سنت پسندیده ورود بزرگان برای حل و فصل دعاوی در جامعه وجود داشت که این سنت به مرور زمان کمرنگ شده که باید دوباره آن را زنده و به جایگاهش برسانیم.

دادستان کرمانشاه با تاکید بر بکارگیری بیشتر در حوزه اختلافات قضایی مردم، اعلام کرد: در این راستا از حدود چندسال پیش و در راستای اجرای سند طرح تحول قضایی مقوله سازش در پرونده ها مورد جدیت بیشتری واقع شده است.

وی تصریح کرد: بسیاری از پرونده هایی که اکنون به واسطه اختلافات مردم در دستگاه قضایی تشکیل شده، قابل سازش هستند و از ابتدا نیازی به کشانده شدن آنها به دستگاه قضایی نبوده است.

کرمی با بیان اینکه ماهانه بصورت میانگین ۳۵۰۰ پرونده به دادسرای کرمانشاه وارد می شود که بخش قابل توجهی از آن قابل سازش است،  گفت: براین اساس شعب سازش دادسرای کرمانشاه بصورت میانگین ماهانه تعداد ۶۰۰ مورد از این پرونده ها را به سازش ختم می کنند.

وی خاطرنشان کرد: جمعا سالانه حدود ۷۲۰۰ پرونده در دادسرای کرمانشاه به سازش کشیده می شود.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=1780

برچسب ها