تاریخ : جمعه, ۲۹ تیر , ۱۴۰۳ 13 محرم 1446 Friday, 19 July , 2024
0

ساخت ۷۰هزار مسکن و اجرای ۵۰۰ هزار هکتار طرح آبخیزداری در تفاهم نامه استانداری کردستان با قرارگاه محرومیت زدایی امام حسن مجتبی (ع

  • کد خبر : 7927
  • ۰۹ تیر ۱۴۰۲ - ۱۸:۱۷
ساخت ۷۰هزار مسکن و اجرای ۵۰۰ هزار هکتار طرح آبخیزداری در تفاهم نامه استانداری کردستان با قرارگاه محرومیت زدایی امام حسن مجتبی (ع

ساخت ۷۰هزار مسکن و اجرای ۵۰۰ هزار هکتار طرح آبخیزداری در تفاهم نامه استانداری کردستان با قرارگاه محرومیت زدایی امام حسن مجتبی (ع)

استاندار کردستان از ساخت ۷۰ هزار واحد مسکونی و اجرای ۵۰۰ هزار هکتار طرح آبخیزداری در قالب تفاهم نامه‌ چهار ساله با قرارگاه محرومیت زدایی امام حسن مجتبی (ع) خبر داد.

به گزارش الوند _ اسماعیل زارعی کوشا در دیدار با فرمانده قرارگاه محرومیت زدایی امام حسن مجتبی در سنندج ودر جریان امضای تفاهم نامه با این قرارگاه عنوان کرد: ساخت ۷۰ هزار واحد مسکونی برای محرومین درقالب این تفاهم نامه و میان دستگاه‌های اجرایی و قرارگاه امام حسن امضا شده است.

وی  آبرسانی به روستاهای دارای تنش آبی در سطح استان، احداث راه روستایی و ایجاد فضا‌های آموزشی و ورزشی را از دیگر مفاد این تفاهم نامه ذکر کرد.

زارعی کوشا با بیان اينکه قرارگاه امام حسن مجتبی علاوه بر احداث مسکن و اتمام واحدهای نیمه تمام به تعداد۲۲۰ واحد، عنوان کرد: اجرای عملیات بیش از دو هزار کیلومتر  راه جدید و حدود ۶۰۰ کیلومتر مرمت و بازسازی در یک قرارداد ۴ ساله به این قرارگاه واگذار خواهد شد.

استاندار کردستان همچنین اجرای طرحهای آبخیزداری در راستای حفظ اراضی و منابع طبیعی استان را جزو دعدغه‌ها و اولویت‌های استان برشمرد و گفت:عملیات اجرای حدود ۵۰۰ هزار هکتار طرح آبخیز داری، ساخت و تجهیز ۱۵ ایستگاه پمپاژ با هدف توسعه اراضی کشاورزی در وسعت ۲۸ هزار هکتار از دیگر بخش های تفاهم نامه منعقد شده است.

ایجاد اشتغال در زنجیره ارزش ۴ رسته اصلی گردشگری، صنایع دستی، دست بافته ها و باغداری و ساخت ۸ مدرسه به صورت مشارکتی از دیگر مفاد قرارداد و تفاهم نامه‌ای بود که مابین استاندار کردستان و فرمانده قرارگاه محرومیت زدایی امام حسن مجتبی(ع)امضا شد.

در ادامه  سردار آبرومند فرمانده قرارگاه محرومیت زدایی امام حسن مجتبی (ع) نیز گفت: امروز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مجموعه قرارگاه امام حسن مجتبی به عنوان بخشی از ماموریت مهم خود، بنا دارد که با رفع محرومیت در میان مردم امیدآفرینی کند.

وی گفت: همه ما وظیفه داریم به شکل جهادی و با اقدامات مؤثر و سازنده در خدمت مردم باشیم.

سردار پور جمشیدیان فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهداء شمال غرب کشور هم تاکید کرد: امروز مصوبات خوبی در کردستان به تصویب رسید و  باید تلاش کنیم این پروژه‌ها طی ۳ تا ۴ سال آینده به بهره برداری برسند.

در نشست یاد شده که با حضور فرمانده قرارگاه محرومیت زدایی امام حسن مجتبی و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان برگزار شد، تفاهم نامه‌ی محرومیت زدایی برای بخش‌های مختلف استان کردستان به امضا رسید

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=7927