تاریخ : سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ 12 ذو الحجة 1445 Tuesday, 18 June , 2024
1

 ساخت مسکن ،مهمترین اولویت استان قم است

  • کد خبر : 8405
  • ۱۱ شهریور ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۸
 ساخت مسکن ،مهمترین اولویت استان قم است

ساخت مسکن ،مهمترین اولویت استان قم است

استاندار قم  با اشاره به لزوم نظارت میدانی مدیران بر پیشبرد هرچه بهتر طرح ملی مسکن، گفت : مهمترین اولویت استان، ساخت مسکن است و باید جزو ۵ استان برتر در این زمینه باشیم.

 

به گزارش صنعت _ سید محمد آقامیری در جلسه کمیته ویژه پیگیری شورای تامین مسکن استان قم گفت: تمام دستگاه‌های اجرایی موظف به همکاری برای اجرایی شدن هرچه بهتر طرح ملی مسکن هستند و در صورت بروز مشکل نیز باید راه حل اجرایی برای برون رفت از مشکلات را پیدا کنند.

وی با تاکید بر اینکه دستور رییس محترم جمهور برای ساخت مسکن یک تکلیف قانونی است و انجام ندادن آن ترک فعل مدیر مربوطه محسوب می‌شود، خاطر نشان کرد: ساخت مسکن کاری جهادی است و باید از همه ظرفیت‌ها در این زمینه استفاده شود.

استاندار قم افزود: ورود تعاونی‌های موفق و خوشنام به طرح نهضت ملی مسکن و لزوم نظارت کامل دستگاه‌های مربوطه بر عملکرد آن‌ها ضروری است.

آقامیری با اشاره به لزوم نظارت میدانی مدیران بر پیشبرد هرچه بهتر طرح ملی مسکن، گفت: مهمترین اولویت من، ساخت مسکن است و باید جزو ۵ استان برتر در این زمینه باشیم.

استاندار قم با تشریح اهمیت ساخت و تولید مسکن در اقتصاد کشور،یاد آور شد: باید تمام پهنه استان به کارگاه ساخت مسکن تبدیل شود و نباید به یکی یا دو سایت در نظر گرفته شده برای این طرح بسنده شود.

آقامیری پیگیری قانون جلوگیری و مبارزه با احتکار زمین را امری ضروری خواند و اظهار داشت: چنانچه موسسه یا نهادی از دولت زمین گرفت اما نساخت حتما از مجاری قانونی و برابر قانون خلع ید و به نفع مردم مسکن سازی شود.

استاندار قم در خاتمه خاطرنشان کرد: بانک‌ها موظف به همکاری تام و تمام در اعطای تسهیلات بانکی ساخت مسکن به مردم هستند.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=8405