تاریخ : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳ 16 ذو الحجة 1445 Saturday, 22 June , 2024
3

زیرساخت های حوزه برق شهرستان سنقروکلیایی ارتقاء می یابد

  • کد خبر : 1954
  • ۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۸:۰۱
زیرساخت های حوزه برق شهرستان سنقروکلیایی ارتقاء می یابد

زیرساخت های حوزه برق شهرستان سنقروکلیایی ارتقاء می یابد

کرمانشاه _ الوند _فرماندار سنقروکلیایی با اعلام پیشرفت ۵٠ درصدی پروژ احداث پست فوق توزیع برق سنقر اظهار داشت: با احداث دو پست برق فوق توزیع سنقر و پست برق ۶٣ کیلو ولت سطر این شهرستان تا سال های آینده مشکل زیرساخت در حوزه برق نخواهد داشت.

 

غلامرضا مرتضوی با اشاره به اینکه توسعه و پیشرفت هر منطقه در گرو توسعه زیرساخت ها است، گفت: با توجه به محدودیت های حوزه برق شهرستان برنامه ریزی به جهت احداث این پست برق و ارتقاء زیرساخت های حوزه برق در سنقر انجام گرفت.

فرماندار سنقروکلیایی افزود: این پروژه با اعتبار بالغ بر ٧٠ میلیارد تومان هم اکنون با روند مطلوب و پیشرفت ۵٠ درصدی در حال اجراست.

مرتضوی خاطر نشان کرد: با احداث پست فوق توزیع جدید سنقر قابلیت اطمینان شبکه فوق توزیع و توزیع منطقه افزایش چشمگیری پیدا کرده و همچنین فیدر های خروجی پست سنقر نیز ارتقاء می یابند.

وی افزود: از دستاورد های اجرای این پروژه کاهش قابل توجه قطعی های شبکه توزیع برق در شهرستان است.

نماینده عالی دولت در شهرستان سنقر تصریح کرد: همچنین در شهرستان سنقروکلیایی به علت پراکندگی روستاها مسیر های طولانی خطوط انتقال برق را داریم که این مسئله باعث نوسانات و قطعی های مکرر برق می‌شود لذا با برنامه ریزی صورت گرفته با جداسازی خط برق منطقه کلیایی و احداث پست برق در منطقه سطر این مشکلات کاهش می‌یابد.

فرماندار سنقروکلیایی یاد آور شد: پست برق منطقه کلیایی اکنون در مرحله تامین زمین قرار  دارد و برای احداث حدود ۴ هکتار زمین مورد نیاز است.

مرتضوی ادامه داد: با پیگیری های انجام شده استاندار محترم بالغ بر ٢٠ میلیارد تومان اعتبار برای احداث این پست برق اختصاص داده اند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: همچنین اعتبار احداث ٨ کیلومتر خط انتقال برق در شهرستان با اعتبار بیش از ١ میلیارد جذب شده که دو مسیر روستای آفریناج به آب باریک و مسیر فارسینج به چماق تپه را با مسیر های جدید جایگزین احداث خواهد شد و قطعی این مسیر نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

 

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=1954

برچسب ها