تاریخ : سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ 12 ذو الحجة 1445 Tuesday, 18 June , 2024
0

زیرساخت‌های مناطق حاشیه‌ای خرم‌آباد تقویت شود

  • کد خبر : 8306
  • ۳۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۲۱
زیرساخت‌های مناطق حاشیه‌ای خرم‌آباد تقویت شود

زیرساخت‌های مناطق حاشیه‌ای خرم‌آباد تقویت شود

استاندار لرستان با تاکید بر رسیدگی به مشکلات مناطق حاشیه‌ای خرم‌آباد ، خواستار تقویت زیرساخت‌های این مناطق شد.

 

به گزارش صنعت _ فرهاد زیویار ظهر سه‌شنبه در جلسه محرومیت‌زدایی بخش‌ مرکزی خرم‌آباد با تاکید بر اینکه مدیران استان باید خدمت‌رسانی و جلب رضایت مردم را سرلوحه کار خود قرار دهند عنوان کرد: خرم‌آباد علاوه بر اینکه یکی از شهرستان‌های ۱۱ گانه استان است، مرکز استان بوده و بیش از یک سوم جمعیت لرستان را در برمی‌گیرد.

 

وی با بیان اینکه مناطق حاشیه‌ای خرم‌آباد ممکن است اندازه یک شهرستان در سطح استان با مشکلاتی روبرو باشند خواستار تقویت زیرساخت‌های لازم در این مناطق شد.

 

زیویار با تاکید بر اینکه برخی مناطق حاشیه‌ای خرم‌آباد باید تعیین تکلیف شوند که جز شهر هستند یا روستا یاد آور شد : مناطقی از شهر خرم‌آباد نه امکانات شهر را دارند و نه آزادی عمل روستا که لازم است در زمینه الحاق روستاهای در حریم شهر خرم‌آباد به محدوده شهر توجه جدی صورت پذیرد.

 

استاندار لرستان درباره لایروبی رودخانه شهر خرم‌‌آباد نیز گفت: قانون به صراحت در این مورد ابلاغ شده و کمیته‌ای در این‌باره تشکیل می‌شود و برای اعتبارات لازم نیز همکاری‌های لازم صورت خواهد گرفت.

 

زیویار با بیان اینکه مرکز استان بودن خرم‌آباد مسئولیت مدیران استان را سنگین‌تر می‌کند، عنوان کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی با جدیت بیشتری طرح‌های مربوط به حوزه محرومیت‌زدایی را اجرایی کنند.

 

وی با بیان اینکه طرح‌هایی همچون الحاق روستاها به شهر، طرح هادی، تعیین تکلیف ساخت و سازهای غیر مجاز نیاز به ایده و همفکری دارند، تصریح کرد: ظرفیت‌های بسیار خوبی در لرستان وجود دارد که در سطح کشور نیز کم‌نظیر هستند که می‌توانند با کنار هم قرار گرفتن و همدلی مباحث اجرایی را حل و فصل کنند.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=8306