تاریخ : سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳ 8 شوال 1445 Tuesday, 16 April , 2024
0

زوار از مراجعه به مرز خسروی خودداری کنند

  • کد خبر : 5145
  • ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۸
زوار از مراجعه به مرز خسروی خودداری کنند

زوار از مراجعه به مرز خسروی خودداری کنند

 رئیس قرارگاه اربعین فراجا با اشاره به شلوغی و انبوه جمعیت زائران در مرز خسروی گفت: از مردم و زوار گرامی درخواست می شود اگر مرز خسروی را برای سفر به عتبات عالیات انتخاب کرده اند فعلا از مراجعه به این مرز خودداری کنند

 

به گزارش الوند _ سردار “محمد شرفی” در حاشیه بازدید از پایانه مرزی خسروی اظهار داشت: به دلیل استقبال بیش از حد  زواران عزیز در پایانه مرزی خسروی این مرز تقریبا مملو از جمعیت شده که این امر با توجه به آب و هوای گرم شرایط را بسیار دشوار کرده است.

وی افزود: طرف عراقی به لحاظ رساندن آب و جابجایی و حمل و نقل زائران شرایط مساعد را ندارد، لذا زائران عزیز از این بابت دچار مشکل شده اند.

جانشین معاون هماهنگ کننده فراجا تصریح کرد: بنابراین استاندار کرمانشاه و سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران در عراق و فرماندهان و مسئولان با تشکیل جلسه در پایانه مرزی خسروی در حال بررسی اوضاع هستند و در تلاشند این مشکلات را رفع کنند.

سردار شرفی یادآور شد : از مردم و زوار گرامی درخواست می شود اگر مرز خسروی را برای سفر به عتبات عالیات انتخاب کرده اند فعلا از مراجعه به این مرز خودداری و در شهرهای عقبه یا هرجا که هستند در توقفگاه های شهری توقف و بیتوته کنند.

رئیس قرارگاه اربعین فراجا تأکید کرد: امکانات از سوی طرف عراقی در این مرز مهیا نیست و رجوع به این مرز منجر به زحمت زائران خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد : از طرف استان کرمانشاه و بنا بر تصمیمات استاندار، ۲۰۰ دستگاه اتوبوس برای تردد زائران در نظر گرفته شده و همچنین نیازهای اولیه خوراکی در حد امکان تهیه و در اختیار زوار قرار می گیرد.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=5145