تاریخ : جمعه, ۲۹ تیر , ۱۴۰۳ 13 محرم 1446 Friday, 19 July , 2024
4

رییس کل دادگستری استان کرمانشاه: ملاقات های مردمی موجب ارتقای رضایتمندی شهروندان و آرامش در جامعه می‌شود

  • کد خبر : 2439
  • ۲۹ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۱
رییس کل دادگستری استان کرمانشاه: ملاقات های مردمی موجب ارتقای رضایتمندی شهروندان و آرامش در جامعه می‌شود

رییس کل دادگستری استان کرمانشاه:

ملاقات های مردمی موجب ارتقای رضایتمندی شهروندان و آرامش در جامعه می‌شود

رییس کل دادگستری استان کرمانشاه گفت: ملاقات های مردمی و بی واسطه مسولان موجب ارتقای رضایتمندی شهروندان و آرامش در جامعه می‌شود

 

 

به گزارش الوند_ دکتر پرویز توسلی زاده روز دوشنبه ۲۹ آذر ماه ۱۴۰۰ در حاشیه دیدار مردمی امروز در خصوص فلسفه این دیدارها اظهار داشت: در ملاقات های مردمی، جلب رضایت ارباب رجوع، رعایت حقوق شهروندی، شناخت و رفع فوری مشکلات مراجعین و پاسخ قانع کننده و درخور شأن ارباب رجوع، از موضوعات مورد نظر ما بوده و هدف نهایی، جلب رضایت مردم است.

این مقام قضایی با اشاره به آمار عملکرد ملاقات ها و شیوه پیگیری درخواست های مردمی تصریح کرد: طی ۲۷ ماه گذشته بیش از ۱۶۴ هزار ملاقات کننده در استان کرمانشاه با مسئولین قضائی دیدار داشته اند که البته این آمار به تنهایی نمی تواند مفید فایده باشد و چنانچه بیان شد ما پیگیر تمامی درخواست ها تا حصول نتیجه و بر اساس راهکارهای قانونی بوده ایم و اگر منعی بوده است با مراجعه کننده صحبت شده است و به اقناع ایشان کمک کرده ایم.

وی با اشاره به امر مطاع مقام معظم رهبری مبنی بر آسان کردن زندگی برای مردم تأکید کرد: ارتباط مردم با مسئولین در تصمیم سازی‌های قضایی در جهت رفع مشکلات قضایی اثربخش بوده و نقش بسزایی در ارتقای رضایتمندی مردم و آسان کردن زندگی آنها خواهد داشت.

رییس کل دادگستری استان کرمانشاه در ادامه سخنان خود با اشاره به سند تحول قضایی و شاخص های مهم و موجود در این سند و تأکید و توجه به اجرای کامل آن خاطرنشان ساخت: در راستای سند تحول قضایی که از تمامی جهات مورد تأکید و توجه ماست و قائل به اجرای آن در تمامی شئون هستیم، برنامه های دادگستری استان نیز مورد تأکید است که همه این موارد منتهی به انجام کار برای مردم و آرامش در جامعه است.

وی یادآور شد: یکی از موضوعات مهم، ملاقات با مردم و شنیدن مشکلات آنهاست که این ملاقات با مردم باید اطمینان آور و اعتمادساز باشد لذا معتقدیم بهترین روش کار این است که حرف مردم را بی واسطه بشنویم.

دکتر توسلی زاده خاطر نشان کرد: سطح مطالبات مردمی به شدت بالاست و ما در تلاش هستیم که این مطالبات را به بهترین شکل پاسخگو باشیم.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که انشاءالله روزی فرا رسد که مردم کمترین مراجعه به دادگستری داشته باشند و برای حل اختلافات خود بدون مراجعه به دستگاه قضائی و با استفاده از ظرفیت بزرگان و معتمدین و از شیوه مصالحه، مشکلات خود را حل و فصل نمایند.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=2439

برچسب ها