تاریخ : سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳ 8 شوال 1445 Tuesday, 16 April , 2024
2

رییس پلیس فتا کرمانشاه: پزشکان و پرستاران مراقب کلاهبردارهای تلفنی باشند

  • کد خبر : 3618
  • ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۸:۵۶
رییس پلیس فتا کرمانشاه: پزشکان و پرستاران مراقب کلاهبردارهای تلفنی باشند

رییس پلیس فتا کرمانشاه:
پزشکان و پرستاران مراقب کلاهبردارهای تلفنی باشند

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه گفت: پزشکان و پرستاران و کارمندان دانشگاه علوم پزشکی به تماس و یا پیامک افرادی که خود را به‌عنوان مسئولین مالی و یا … معرفی قصد واریز وجه دارند، توجه نکنند زیرا مجرمان قصد اخذ اطلاعات شخصی و مالی و کلاهبرداری از آنان را دارند.

 

به گزارش الوند،سرهنگ علی عباسی کسانی در تشریح این خبر اظهار داشت: مجرمین در پی تماس تلفنی و یا پیامک با شاغلین کادر درمان خود را مسئول حسابداری یا از مسئولان دیگر دانشگاه معرفی کرده و اطلاعات شخصی افراد را به جهت تخلیه حساب بانکی دریافت می‌کنند.

این مقام انتظامی افزود: مجرمین سایبری پس از جلب اعتماد، با استفاده از شگردهای خاص و وعده واریز اضافه‌کار و یا اشتباه پیش‌آمده در واریز به‌حساب، فرد قربانی را فریب داده و روانه عابر بانک ‌می‌کند که پس از اجرای عملیاتی پیچیده اقدام به کلاهبرداری کرده و یا از طریق کارت به کارت توسط اینترنت و فعال‌سازی برنامه همراه بانک حساب بانکی را خالی می‌کنند.

این مقام انتظامی به کادر درمانی و پزشکی و پرستاران توصیه کرد: در صوتی که هر فرد، نهاد دولتی، خصوصی و یا ارگانی قصد واریز وجه به‌حساب شما را داشته باشد، تنها داشتن شماره کارت کافی بوده و نیازی به مراجعه صاحب حساب به دستگاه عابر بانک نخواهد بود لذا افراد هیچ عنوان به عابر بانک مراجعه نکنید از سوی دیگر اگر تماسی در خصوص اشتباه در واریز به‌حساب دریافت کردید، قبل از هرگونه انتقال وجه با مسئول اداری، مالی و یا قسمت‌های بازرسی و حراست دستگاهی که در آن کار می‌کنید تماس گرفته از صحت موضوع مطمئن شوید.

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه در پایان خاطرنشان کرد: سایت پلیس فتا به آدرس cyberpolice.ir مرجعی کامل از اخبار، اطلاعات و آموزش‌های سایبری بوده و کاربران با مراجعه به آن می‌توانند راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایند. همچنین در صورت نیاز می‌توانند گزارش موارد مشکوک را در سامانه پاسخگویی به فوریت‌های سایبری و یا شماره تماس ۰۹۶۳۸۰ به‌صورت ۲۴ ساعته با همکاران ما در میان بگذارند.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=3618