تاریخ : سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳ 8 شوال 1445 Tuesday, 16 April , 2024
1

ریل گذاری قطار شهری کرمانشاه هفته آینده آغاز می‌شود

  • کد خبر : 5863
  • ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۸
ریل گذاری قطار شهری کرمانشاه هفته آینده آغاز می‌شود

ریل گذاری قطار شهری کرمانشاه هفته آینده آغاز می‌شود

نماینده عالی دولت در استان کرمانشاه از آغاز عملیات اجرایی پروژه قطار شهری کرمانشاه در هفته آینده خبر داد.

 

به گزارش الوند _ بهمن امیری مقدم در نشست شورای برنامه ریزی استان کرمانشاه به رکود چندین ساله پروژه قطار شهری کرمانشاه اشاره کرد و گفت: در سفر اخیر رئیس جمهور این پروژه مطرح شد و دکتر رئیسی بر تکمیل آن به شکل ویژه تاکید کردند.

وی ادامه داد: با پیگیری‌ها و تامین مالی ۱۲۰۰ میلیارد تومانی که در سفر استانی دکتر رییسی صورت گرفت، هفته آینده عملیات ریل‌گذاری این پروژه مهم آغاز می‌شود و این پیگیری‌ها را تا اتمام طرح ادامه خواهیم داد.

استاندار کرمانشاه با اشاره تلاش فعالانه شهردار کرمانشاه و انعقاد قرارداد حفر ۲۳۰۰ متر تونل فاز دوم قطار شهری کرمانشاه گفت:  در فاز دوم هم که از میدان آزادی تا میدان فردوسی ادامه دارد، ۱۸۰۰ متر تونل حفر شده و حفر ۲۳۰۰ متر دیگر هم بزودی آغاز و در یک قرارداد ۲ ساله تکمیل می شود.

امیری مقدم در بخش دیگری از سخنانش برنامه ریزی های دقیقه نودی را یکی از عوامل عقب افتادگی استان دانست و افزود: قرار گرفتن طرح ها و پروژه های دارای اولویت استان در قالب برنامه هفتم توسعه کشور یکی از اولویت‌هاي مهم است که  نیازمند مشارکت دستگاه‌ها در فرصت باقی مانده است.

نماینده عالی دولت در استان کرمانشاه یاد آور شد: دستگاه های اجرایی باید با تشکیل گروه های کارشناسی، اولویت های هر حوزه در برنامه هفتم توسعه را به موقع ارائه دهند.

استاندار کرمانشاه اضافه کرد: در برنامه هفتم توسعه یک نرخ رشد ۸ درصدی برای استان پیش بینی شده است که تحقق آن نيازمند یک تلاش همه جانبه است.

وی همچنین تلاش برای تحقق برنامه‌هاي کلان توسعه ای را یک اولویت دائمی دانست و گفت: متاسفانه تنها ۳۰ درصد از برنامه ششم  توسعه محقق شده و این اتفاق نباید برای برنامه هفتم رخ دهد.

امیری مقدم تمرکز گرایی در وزارتخانه‌ها را یکی ديگر از موانع توسعه استان ها ذکر کرد و گفت: دستگاه‌ها برای اتخاذ تصمیم گیری‌های به موقع، مناسب و اثرگذار، نیازمند اختیارات استانی هستند و وزارتخانه‌ها باید این اختیارات را واگذار کنند.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=5863