تاریخ : سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳ 8 شوال 1445 Tuesday, 16 April , 2024
2

ریشه های دینی، جامعه ما را از آسیب ها مصون نگه داشته است

  • کد خبر : 7323
  • ۳۱ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۸
ریشه های دینی، جامعه ما را از آسیب ها مصون نگه داشته است

ریشه های دینی، جامعه ما را از آسیب ها مصون نگه داشته است

استاندار لرستان گفت : امروز ریشه های محکم اعتقادات دینی ، جامعه ما را از آفات و امراض مصون نگه داشته است

 

به گزارش الوند _ فرهاد زیویار در یکصد و هجدهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان لرستان با اشاره به فرهنگ کار و اشتغال در این استان و مباحث مطرح شده، بیان داشت : برخی از مقوله های فرهنگی در دوران انقلاب برای عموم مردم جا افتاده بود و تا بعد از انقلاب هم بخوبی تداوم پیدا کرد اما توسط برخی از افراد شاخص در برهه های مختلف، متاسفانه تحت تاثیر قرار گرفت و جهت آن تغییر کرد.

 

وی افزود: برخی از این جریانات فکری در جامعه ،حوزه، دانشگاه، نظام تعلیم و تربیت و نهاد ها استقرار پیدا کردند و می خواستند مارا به عنوان پازل در مجموعه فکری غرب قرار دهند.

 

استاندار لرستان ادامه داد :من اعتقاد دارم تحقیقات در دانشگاه از ریل اصلی خارج شده و تحت شعاع همان جریان قرار گرفته اند و اگر هم کار تحقیقاتی و علمی انجام می شود در قفسه کتابخانه ها جای دارند و بیشتر از این که به درد داخل بخورد مورد استفاده بسته کلی غرب قرار می گیرند.

 

زیویار ضمن پیشنهاد برگزاری همایش اشتغال و زنجیره ارزش در این استان، اضافه کرد: متولی این امر می تواند هم حوزه و هم دانشگاه باشد اما علی‌رغم درس و مشق فراوان هر دو نهاد برای اجرایی کردن تولیدات علمی تشکیلات لازم را ندارند.

 

 

نماینده عالی دولت در استان لرستان همچنین بر ایجاد تشکیلات و زنجیره ارزش تاکید کرد و گفت: به عنوان مثال می توان به ظرفیت سنگ و صادرات آن در لرستان اشاره کرد و لازم است این سنگ به صورت خام به خارج از کشور صادر نشود زیرا به عنوان یک پتانسیل باید برای آن یک زنجیره تولید و فرآوری مهیا کرد.

 

وی به موضوع روان آب ها در استان لرستان اشاره و از آن به عنوان گنجی در داخل این استان نام برد و یادآور شد: در حال حاضر کشورهای مختلف حتی از ظرفیت کویر هم استفاده کرده و برای آن برنامه ریزی می کنند و لازم است مقالات علمی تحت شعاع این موضوعات قرار گیرد و صرفاً برای قفسه کتابخانه ها نباشد.

 

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: لرستان به عنوان سرزمین بلوط مقاوم است و درخت بلوط گرچه ممکن است ظاهرا در اثر ریزگردها و یا آتش سوزی آسیب ببیند ، اما ریشه های بلوط درخت را حفظ و صیانت می کند و امروز هم ریشه های دینی که وجود دارد جامعه ما را از آفات و جریانات مختلف حفظ می کند.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=7323