تاریخ : چهارشنبه, ۹ خرداد , ۱۴۰۳ 22 ذو القعدة 1445 Wednesday, 29 May , 2024
0

رویکرد دولت سیزدهم توسعه نشاط اجتماعی است

  • کد خبر : 8261
  • ۲۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۶
رویکرد دولت سیزدهم توسعه نشاط اجتماعی است

رویکرد دولت سیزدهم توسعه نشاط اجتماعی است 

استاندار آذربایجان غربی گفت: رویکرد دولت سیزدهم توسعه همه جانبه در حوزه های مختلف و بخصوص حوزه اجتماعی است.

 

به گزارش صنعت _ محمد صادق معتمدیان ورزش را یکی از پیشران های نشاط اجتماعی معرفی کرد و گفت : برنامه های ویژه برای توسعه اجتماعی استان تدوین شده که میزبانی برنامه های ملی و بین المللی چون جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان کشور، اجلاس منطقه‌ای وحدت اسلامی و بیست و دومین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا در این راستا می باشد.

 

وی همچنین با اعلام اینکه با اهتمام شورای ورزش آذربایجان غربی، تحرک قابل توجهی در توسعه زیرساخت های ورزش استان صورت گرفته، خاطرنشان کرد: در دولت سیزدهم شاهد افزایش ۳۰ درصدی سازماندهی ورزشکاران، ۴۵۸ درصدی مدال های ملی و بین المللی، ۶۷ درصدی دعوت به تیم های ملی و ۳۶۰ درصدی میزبانی مسابقات ورزشی در آذربایجان غربی هستیم.

 

استاندار آذربایجان غربی به تداوم ریل گذاری توسعه ورزش این استان نیز اشاره کرده و افزود: والیبال با ۱۲۰ سال سابقه تاریخی، ورزش اول آذربایجان غربی بوده و توجه بیشتر به این رشته ورزشی، مطالبه جدی جوانان و مردم استان می باشد.

 

معتمدیان همچنین مربیان و بازیکنان والیبال آذربایجان غربی را که در سطح ملی فعالیت داشته اند، سرمایه های اجتماعی استان دانسته و اضافه کرد: برگزاری مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا در جمهوری اسلامی ایران، برای اولین بار در ارومیه و خارج از تهران اتفاق افتاده و در این مسابقات ۱۷ کشور آسیایی حضور خواهند یافت.

 

وی در ادامه توسعه نشاط اجتماعی را از دستاوردهای دولت سیزدهم در استان معرفی کرد و یادآور شد: میزبانی از سفرای کشورهای آسیایی مهمان در این دوره از مسابقات، فرصتی برای رونق دیپلماسی منطقه ای و معرفی ظرفیت ها و توسعه آذربایجان غربی می باشد.

 

استاندار آذربایجان غربی از پیوستن مجدد تیم والیبال شهرداری ارومیه به لیگ برتر والیبال کشورمان با همکاری دستگاه های متولی نیز خبر داد و تصریح کرد: ظرفیت های شهر ارومیه چون سالن های ورزشی و هتل های استاندارد، زمینه میزبانی مسابقات آسیایی را فراهم کرد.

 

نماینده عالی دولت در آذربایجان غربی با اشاره به اذعان دبیرکل فدراسیون والیبال آسیا مبنی بر اینکه ارومیه مهد والیبال آسیاست، ادامه داد : آذربایجان غربی و ارومیه با توجه به زیرساخت های ورزشی کم نظیر، آماده میزبانی از مسابقات بین المللی در سطوح مختلف است.

 

وی توسعه ورزش های همگانی و اتمام پروژه های نیمه تمام را سیاست دولت سیزدهم برشمرد و گفت: ۱۶۷ پروژه فعال در حوزه ورزش آذربایجان غربی، در شهرها و روستاهای استان در حال اجرا بوده و شاهد توسعه بیش از پیش زیرساخت های ورزش منطقه خواهیم بود.

 

استاندار آذربایجان غربی به بروزرسانی امکانات ورزشی ارومیه برای میزبانی مسابقات والیبال آسیا نیز اشاره کرده و اظهار داشت: با همکاری و هم افزایی دستگاه های مختلف، تمهیدات حداکثری برای میزبانی شایسته از تیم های مهمان اندیشیده شده است.

 

معتمدیان در پایان از پخش زنده مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا در سه پارک شهر ارومیه خبر داده و تاکید کرد: چشم انتظار استقبال و حضور پرشور مردم آذربایجان غربی در برگزاری مسابقات و میزبانی از تیم ملی کشورمان و تیم های آسیایی هستیم.

لینک کوتاه : https://www.sanatweekly.ir/?p=8261